کد خبر: 3900926
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره در راستای ترویج فرهنگ قرآن و عترت اقدامات انجام شده به منظور حمایت از فعالان قرآنی شهرستان را تشریح کرد.

مهریز؛ شهری خلاق در تربیت حافظان کل قرآن کریمبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهریز،  محمدحسین زارعیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز اظهار کرد: یکی از عوامل توسعه فرهنگی در شهرستان وجود سرمایه‌های فرهنگی و مذهبی به ویژه در حوزه فعالیت قرآن و عترت است که در این راستا شهرستان مهریز با تربیت بیش از ۲۸ نفر حافظ کل قرآن کریم می‌تواند به عنوان شهری خلاق در زمینه‌های مختلف قرآنی به خصوص تربیت حافظ کل قرآن در استان معرفی شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز افزود: در حال حاضر پنج موسسه قرآنی وابسته به این اداره در زمینه‌های مختلف حفظ، تفسیر، قرائت، ترجمه و مفاهیم در حال فعالیت هستند که این موسسات توانسته‌اند نسبت به تربیت بیش از ۷۰ نفر حافظ در شهرستان اقدام کنند.

وی ادامه داد: تعدادی از این حافظان با طی مدارج دکتری علوم قرآنی به عنوان مدرس در دانشگاه‌های شهرستان مشغول به تدریس هستند، همچنین یک روشندل با تلاش و کوشش و توکل بر خداوند متعال توانسته حافظ کل قرآن کریم و اکنون نخبه قرآنی شهرستان شود.

زارعیان افزود: همچنین وجود تعدادی نویسنده قرآنی و واقفان در زمینه قرآن در این شهرستان وجود دارد که طی مراسمی از ۲۸ نفر از حافظان کل قرآن کریم تجلیل به عمل آمد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز گفت: از مهمترین اقدامات انجام شده ویژه فعالان قرآنی، عضویت نزدیک به ۱۰ نفر آنها در صندوق اعتباری هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در حال حاضر از مزایای آن بهره مند هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: