کد خبر: 3914053
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: در شرایط کنونی ناشی از شیوع کرونا و با توجه به اینکه برگزاری برخی مراسم‌ها در مناسبت‌های مختلف به صورت حضوری ممکن نیست، این رسالت در فضای مجازی دنبال می‌شود.

رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در فضای مجازی دنبال می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، سعید زارع، جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد، 11 مردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نهاد، نهاد غیردولتی که نقش بسیار موثر و بسزایی در روند حرکت‌های نظام، انقلاب و کشور محسوب می‌شود و با هدف ایجاد همبستگی تشکل‌ها، نهادها و سازمان‌های فرهنگی در برگزاری مراسم و آیین‌های گرامیداشت انقلاب و همچنین فراهم کردن زمینه حضور مستمر و منسجم‌تر آحاد جامعه در پاسداری دستاورهای انقلاب اسلامی و ارزش‌های الهی و اعلان مواضع نظام جمهوری اسلامی نسبت به سیاست‌های کلان کشوری، برون‌مرزی و نسبت به استکبار جهانی و جبهه کفر و الحاد تاسیس شده و تاکنون نقش برجسته ای ایفا کرده است.

وی ادامه داد: در اهمیت شورا اینکه رهبر معظم انقلاب این شورا را از ضروریات جمهوری اسلامی دانستند و لذا این شورا به عنوان نهادی در بطن مردم ریشه داشته و به عنوان مهم‌ترین موتور محرک بقای انقلاب اسلامی ایفای نقش می‌کند و نقش موثری در فراهم‌سازی بسترهای لازم برای حضور پرشور مردم در برهه‌های حساس و دفاع از ارزش‌های انقلاب و در برخی مواقع اعلام انزجار از افکار کفر و استکبار را داشته است.

زارع با اشاره به اینکه نقش شورا چه در ارکان نظام و چه در بین جامعه یک وزنه تعیین کننده است گفت: زیرا هم دارای جایگاه مردمی و هم نقش حاکمیتی را دارد و نقش هماهنگ‌کننده در مدیریت، نظارت و ساماندهی مراسم‌ها و تعظیم شعائر ملی را برعهده دارد و  در چهل سال گذشته با حداقل نیرو و امکانات، حرکت‌های بسیار تاثیرگذاری را داشته که هر کدام به عنوان رفراندوم برای نظام مقدس اسلامی به حساب می‌آید .

زارع افزود: 13 مناسبت ملی و مذهبی در سرلوحه فعالیت‌های این شورا قرار دارد و در کنار پاسداشت این مناسبت‌ها، اتفاق‌هایی پیش بینی نشده وجود دارد ضروری می‌داند و در سال گذشته شهادت سردار سلیمانی را داشتیم که بلافاصله در تدارک مراسم اقدامات صورت گرفت.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در ک درست از وقایع و عمل به موقع از دیگر وظایف شورا دانست و گفت: شورا با درک سریع و صحیح هجمه‌هایی که پایه‌های انقلاب را هدف قرار داده، به موقع در نطفه خاموش کرده و خلق حماسه ماندگار روز نهم دی، از آن جمله است .

وی ادامه داد: رصد دقیق از میزان حضور مردم در راستای آرمان‌ها، جلب مشارکت حداکثری، فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی مردمی و حفظ عناصر فعال و تاثیرگذار، شناسایی و آموزش و تربیت نیروی اثربخش و کارآمدمردمی و تشکیل اتاق فکر و جریان سازی فکری جامعه با نگرش کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله وظایف این شورا است .

زارع با اشاره به اینکه با شیوع کرونا اقدامات این شورا تغییراتی کرد و سعی شد متناسب با آن و رعایت موازین بهداشتی اقداماتی را انجام دهیم گفت: امیدواریم به مدد الهی این ویروس منحوس کنترل شده و بتوانیم حداقل مراسم‌ها را در فضای باز برگزار کنیم البته رسالت‌های شورا در فضای مجازی نیز دنبال می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: