کد خبر: 3916354
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: هیئات مذهبی برای برگزاری هر محفل عزاداری در استان برای کسب مجوز عزاداری در ایام محرم باید در سامانه «بیرق» ثبت‌نام کنند.

اخذ مجوز هیئات عزاداری یزدی با ثبت‌نام در سامانه «بیرق»به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد 22 مردادماه در نشست کارگروه مراسم عزاداری محرم استان با حضور نمایندگان ۱۴ دستگاه و نهاد مرتبط، از راه‌اندازی سامانه «بیرق» خبر داد و اظهار کرد: تمام هیئات مذهبی و مجالس عزاداری استان برای کسب مجوز عزاداری در ایام محرم باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

نجیمی افزود: بنا به مصوبه ستاد استانی کرونا مراسم عزاداری امسال در استان حتی الامکان در فضا‌های باز و حداکثر تا دو ساعت بعد از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد و همه عزاداران نیز موظف به استفاده از ماسک هستند.

وی با اشاره به ممنوعیت توزیع نذورات و پذیرایی از عزاداران در هنگام برگزاری مراسم و یا از سوی موکب‌ها گفت: موکب‌های سلامت نیز در محل مراسم عزاداری مستقر خواهند شد تا مراقبت‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

نجیمی افزود: از مردم درخواست می‌شود امسال نذورات خود را صرف نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا و اقشار آسیب پذیر در شرایط اقتصادی فعلی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: همچنین همیاران سلامت با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان بر مراسم عزاداری و رعایت دستورالعمل‌ها نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به ممنوعیت هرگونه نخل‌برداری و حرکت عزاداران در مراسم عزاداری امسال بیان کرد: مراسم‌های امسال منحصر به سینه زنی و زنجیرزنی خواهد بود و در این مراسم نیز هر فرد باید زنجیر شخصی خود را به همراه داشته باشد در غیر این صورت رئیس هیئت از ابتدای ماه محرم و آغاز عزاداری‌ها زنجیر را در اختیار افراد قرار می‌دهد و پایان ماه محرم تحویل می‌گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: