کد خبر: 3917657
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱

فرهنگ جهاد و مقاومت به نسل‌های آینده منتقل شود

رئیس حوزه هنری استان یزد بر ثبت و ضبط خاطرات آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: فرهنگ جهاد و مقاومت در اسارت باید به نسل‌های آینده منتقل شود.

فرهنگ جهاد و مقاومت به نسل‌های آینده منتقل شودبه گزارش ایکنا از یزد، به مناسبت سی‌امین سالگرد بازگشت آزادگان به میهن، 29 مردادماه در مراسمی از محمد شریفی، آزاده و جانباز دفاع مقدس و ذیحساب حوزه هنری یزد در این نهاد تجلیل شد.

محمدصادق کوچک‌زاده، رییس حوزه هنری یزد در این مراسم آزادگان را افتخار ایران و ایرانی دانست و گفت: آزادگان با صبر و پایداری و تحمل رنج‌ها و مرارت‌های دوران سخت اسارت، درس ایثار و مقاومت به ما آموختند و همواره باید قدردان این عزیزان باشیم.

کوچک‌زاده بر ثبت و ضبط خاطرات آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: فرهنگ جهاد و مقاومت در اسارت باید به نسل‌های آینده منتقل شود.

محمد شریفی نیز با بیان خاطراتی از دوران اسارت، اخلاص، ایمان، اراده، صبر، امید و همدلی را رمز پیروزی بر دشمن بعثی برشمرد و با بیان اینکه مراسم ملی و مذهبی از جمله عزاداری ماه محرم بویژه تاسوعا و عاشواری حسینی، بدون وقفه و مخفیانه در اردوگاه‌ها برگزار می‌شد، ادامه داد: آزادگان دربند، بدون توجه به تهدیدها و شکنجه‌های بعثی‌ها مراسم عزاداری محرم را برگزار و عشق و ارادت خود را به ساحت سرور آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ابراز می‌کردند و همین مجالس موجب خودسازی و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی اسرا می‌شد.

یادآور می‌شود در پایان با اهدای لوح سپاس از تلاش‌ها و خدمات این یادگار دفاع مقدس قدردانی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha