کد خبر: 3919987
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
در قالب طرح «مصباح‌الهدی»؛
مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد، حسینیه ایران» از اجرای طرح مصباح‌الهدی در یزد خبر داد و گفت: در قالب این طرح، مجالس روضه یزد شناسنامه‌دار می‌شوند.

مجالس روضه در حسینیه ایران شناسنامه‌دار می‌شوندبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی دبیرخانه «یزد؛ حسینیه ایران»، سیدحسن حسینی، مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد، حسینیه ایران از اجرای طرح «مصباح‌الهدی» در این استان خبر داد و اظهار کرد: در مرحله اول اجرای این طرح در سطح استان، روضه‌های شهر یزد شناسنامه‌دار خواهند شد و تاکنون نیز یک هزار و 100 روضه شناسایی و شناسنامه‌دار شده‌اند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تعداد روضه‌های سطح شهر یزد به 2 هزار مورد برسد، اظهار کرد: در مرحله بعد تمام روضه‌های سطح استان شناسایی و شناسنامه‌دار خواهند شد.

حسینی بیان کرد: روضه‌های شهر یزد بخشی از شناسنامه هویتی فرهنگی و اجتماعی شهر هستند که باید در حفظ و حراست آنها کوشید ضمن اینکه کارکرد روضه‌ها فقط عزاداری نیست بلکه بسیاری از آنها منشأ بسیاری از کارهای خیر و عام‌المنفعه نظیر ساخت مراکز علمی، مرکزی، درمانی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه روضه‌های متفاوتی در یزد وجود دارد که در نوع خود بی‌نظیر است، یادآور شد: از جمله آنها می‌توان به روضه‌ای که در 365 روز سال دایر است یا روضه‌های با سابقه خانه امام حسینی‌ها، خانه اصفهانی‌ها، خانه حاتم‌پور و ... اشاره کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: