کد خبر: 3922532
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان یزد با اشاره به ابلاغ نظام‌نامه جدید کانون‌های خدمت رضوی از محوریت این کانون‌ها در راستای توسعه فرهنگ رضوی و خدمت‌رسانی به محرومان خبر داد.

نظام‌نامه کانون‌های خدمت رضوی در یزد تبیین شدبه گزارش ایکنا از یزد، محمدحسین رحیمی‌نسب، مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان یزد 22 شهریورماه در نشست شورای معاونان و مسئولان کانون‌های مرکزی خدمت رضوی شهرستان‌های استان یزد، خدمت به محرومان و مستمندان را سیره عملی امام رضا (ع) دانست و بر ترویج این فرهنگ و سبک زندگی تاکید کرد.

وی به خدمات متعدد خادمیاران رضوی استان یزد از بدو شکل‌گیری تاکنون اشاره کرد و ادامه داد: در نظام‌نامه جدید، کانون‌های خدمت رضوی در دو دسته تخصصی و عمومی در سطح استان و شهرستان‌ها به صورت مستقل و زیر پرچم حضرت امام رضا(ع) خدمات اجتماعی را با اولویت نیازمندان و محرومان ارائه می‌کنند.

رحیمی‌نسب استمرار این فعالیت‌ها را منوط به برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خادمیاران رضوی دانست که با روحیه انقلابی و فعال در این مسیر با برکت گام می‌گذارند.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های دوره‌ای، کانون‌های خدمت رضوی از مشوق‌ها و امتیازاتی برخوردار می‌شوند و در صورتی که عملکرد سالانه مطلوبی نداشته باشند و حداقل 70 امتیاز را در سال کسب نکنند، کد فعالیت آنها در سامانه خادمیاری غیرفعال می‌شود.

مسئول کانون‌های خدمت رضوی استان یزد با قدردانی از خدمات خادمیاران رضوی در ایام مقابله با شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: خادمیاران رضوی به صورت داوطلبانه بخشی از توانمندی‌های خود را در قالب خدمات اجتماعی و با نظارت کانون‌های خدمت رضوی ارائه کرده و در این صورت توفیق خدمت در حرم مطهر رضوی را کسب می‌کنند.

وی ادامه داد: یکایک خادمیاران باید گزارش فعالیت خود را در سامانه خادمیاری ثبت کرده  تا وضعیت آنها حفظ شود و در صورت عدم ارائه گزارش ابتدا از خدمت در حرم محروم می‌شوند و در گام بعدی کد خدمتی آنها حذف خواهد شد.

رحیمی‌نسب به طرح «یاوران رضوی» نیز اشاره کرد و افزود: بیش از یک سال است که عملا امکان عضویت جدید در سامانه خادمیاری وجود ندارد که این موضوع در نظام‌نامه جدید ساماندهی شده است و افراد و مجموعه‌های علاقمند به خدمت به امام هشتم(ع)، تحت عنوان یاوران رضوی پس از گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت با هماهنگی کانون‌های خدمت رضوی در سطح استان فعالیت می‌کنند و در صورتی که عملکرد مطلوبی داشته باشند، افتخار خدمت در حرم مطهر رضوی را کسب می‌کنند.

وی معاونت‌های روابط عمومی، پایش و رصد، خادمیاری و عملیات و اجرایی را از ارکان اصلی کانون‌های خدمت رضوی برشمرد و اظهار کرد: برنامه‌های کانون‌ها به دو صورت ابلاغی و ابتکاری پیگیری می‌شود و انتظار داریم تا طرح‌های ابتکاری خود را برای الگوسازی در سطح کشور به مرکز استان ارسال کنند.

وی طرح‌های «قرار هشتم» و «حسینیه خانگی با نسیم رضوی» را به عنوان دو نمونه از طرح‌های ابتکاری استان یزد دانست و افزود: انتظار داریم طرح‌های قرار هشتم و چهارشنبه‌های امام رضایی به صورت ویژه در سطح شهرستان‌ها اجرا شود و همچنین در مناسبت‌های مختلف برنامه‌هایی توسط دفاتر خادمیاری برنامه‌ریزی و اجرا شود.

رحیمی‌نسب، خواستار توجه ویژه به خادمیاران رضوی و خانواده آنها شد و گفت: اظهار مخاطب اول کانون‌های خدمت رضوی خادمیاران و خانواده آنها هستند و باید برای ارتقاء سطح بینش و توسعه فرهنگ و سبک زندگی رضوی در بین خانواده‌های خادمیاران برنامه‌ریزی شود.

مسئول کانون‌های خدمت رضوی استان یزد از اختصاص 1000 سهمیه طرح «سفره مهربانی 3» به استان یزد خبر داد و گفت: در این طرح 1000 خانواده محروم توسط کانون‌های محلی در سطح استان شناسایی شده و در سامانه طرح سفره مهربانی ثبت‌نام می‌شوند، کانون‌های خدمت رضوی به میزان جذب مشارکت مردمی، اعتباری را از طرف بنیاد کرامت رضوی دریافت می‌کنند و کارت‌هایی جهت تهیه نان به نام محرومان ثبت‌نام شده، صادر می‌شود و توسط کانون‌ها به این خانواده‌ها تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: سقف برداشت از این کارت‌ها به صورت روزانه محدود است و انتظار است کانون‌ها سایر خدمات مانند پزشکی، تحصیلی و مشاوره‌ای را برای این خانواده‌ها پیگیری کنند.

رحیمی‌نسب توسعه روضه‌های خانگی را از دیگر برنامه‌های کانون‌های خدمت رضوی استان دانست و اظهار کرد: جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تعدادی از روضه‌ها در سطح استان تعطیل شد، در این زمینه طرحی برای برپایی روضه‌های خانگی اجرا شد که بااستقبال خوبی روبرو شد و می‌توان آنرا در سایر شهرستان‌ها اجرا کرد.

یادآور می‌شود هم اکنون قریب به 8 هزار خادمیار رضوی در سطح استان یزد در بیش از 100 کانون خدمت رضوی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: