کد خبر: 3922641
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد گفت: در طرح بهداشت در ایام محرم و نظارت بر حسینیه‌ها، تکایا و مساجد 36 مورد اخطار صادر و با سازمان تبلیغات اسلامی مکاتبات لازم برای این مراکز صورت گرفته است.

اخطار به بیش از 30 محل برگزاری عزاداری در دهه اول ماه محرمبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، موسوی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد با اشاره به برگزاری ایام محرم و شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: در دهه اول محرم از 531 مسجد، تکایا، حسینیه و محل‌های برگزاری عزاداری سید و سالار شهیدان توسط تیم بهداشت محیط و بهداشت حرفه شهرستان یزد بازدید به عمل آمده است.

وی ادامه داد: در بازدیدهای انجام شده، برای 36 محل برگزاری عزاداری حسینی اخطار صادر و مکاتبات لازم با سازمان تبلیغات اسلامی برای این مراکز صورت گرفته است.

موسوی تصریح کرد: مساجد، تکایا و حسینیه‌ها ملزم به انتخاب فردی به عنوان همیار سلامت بوده‌اند و در این مدت 8 مورد جلسه با همیاران سلامت برگزار شده است.

وی با اشاره به بررسی شکایات توسط مرکز بهداشت شهرستان یزد گفت: در محرم 106 مورد شکایت از عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با سامانه 190 در میان گذاشته شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد بیان کرد: بازدیدهای انجام شده در محرم در شهرستان یزد توسط 68 بازرس مورد بازدید قرار گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: