کد خبر: 3928049
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
مسئول گروه سرود عاشقان ولایت یزد با اشاره به اینکه این گروه سرود در پیاده‌روی اربعین سال گذشته موکب به موکب به سه زبان زنده دنیا سرود اجرا کرد گفت: گروه موفق شد شب اربعین در جوار حرم امام‌حسین(ع) به اجرای زنده بپردازد.

سرودخوانی موکب‌ به موکب تا اجرای زنده در جوار حرم امام حسین (ع)ابوالفضل کرمانی‌نسب، مسئول گروه سرود عاشقان ولایت یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد اظهار کرد: کانون صاحب‌الزمان رحمت‌آباد در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد و با همراهی امام جماعت، هیئت امنای مسجد، مردم محله و اعضای کانون موفق به کسب موفقیت‌های بسیار شد.

مدیرمسئول کانون صاحب‌الزمان رحمت‌آباد یزد گفت: تمام برنامه‌های فرهنگی، جلسات و کلاس‌های این کانون در مسجد صاحب‌الزمان(عج) رحمت‌آباد یزد برگزار و سعی می‌شود در اردوهای تفریحی و زیارتی و برنامه‌های فرهنگی برای نوجوانان، مورد توجه بیشتری قرار گیرد که یکی از اثرگذارترین این اقدام‌ها، راه‌اندازی و پیگیری گروه سرود عاشقان‌ ولایت بود.

سرود در مسیری متفاوت

وی ادامه داد: خوشبختانه کودکان و نوجوانان این محله با حضور پرشور در مسجد صاحب‌الزمان اقدامات قابل تقدیری را رقم زدند، که یکی از این فعالیت‌های شاخص در زمینه اربعین انجام شد و رتبه برتر را کسب کردیم. با همکاری هیئت امنای مسجد و مردم محله توانستیم تعداد زیادی از نوجوانان و جوانان که تاکنون در پیاده‌روی اربعین شرکت نکرده بودند، در قالب کاروان هنری و آموزش‌های لازم در این حرکت عظیم شرکت داده شوند. این کاروان به اجرای سرود به زبان عربی، انگلیسی و فارسی در موکب‌های مختلف در طول مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی پرداختند.

کرمانی‌نسب گفت: این کاروان ۱۵ نفره از نوجوان ۱۱ ساله گرفته تا جوانان انقلابی محله در سفر ده روزه پیاده‌روی اربعین با عشق به امام حسین(ع) به اجرای برنامه با سه زبان یاد شده پرداختند و موکب موکب در مسیر پیاده روی به اجرای سرود پرداخت تا به کربلا رسیدیم. با همان خستگی ناشی از پیاده‌روی و اجرای مداوم سرود، گروه موفق شد شب اربعین سال گذشته به صورت زنده در جوار حرم امام‌حسین(ع) اجرا داشته باشد.

راهی که دل نشان می‌دهد

پایان راه است، تقریبا چهار روز است که از نجف حرکت کرده‌ایم. تا کربلا چیزی نمانده تنها یک سلام، امروز بیشتر روزهای قبل پیاده‌روی کرده‌ایم اما این مسیر خستگی ندارد. پیش می‌رویم کم کم گَرد راه بر چهره‌ها نمایان می‌شود. جسرالعباس، نشانی محلی بود که برای استراحت داده بودند، کوچه‌ها را رد می‌کنیم از سر اشتباه یا شاید نمی‌دانم راهی که دل نشان می‌دهد مسیر را برعکس می‌رویم. هرچه سر می‌چرخانیم نشانی از جسرالعباس نمی‌بینیم که ناگهان طرف راستمان صحنه‌ای هویدا می‌شود که چشم را ناخودآگاه بارانی می‌کند، گلدسته‌های عرش خدا، حرم عباس (ع) از جسرالعباس به حرم عباس (ع) سر درآوردیم... چشم‌ها حیران و در عین حال طوفانی است.
ناگهان یاد آن حدیث می‌افتم از امام صادق(ع) که چون می‌خواهی به زیارت حسین(ع) بروی آن حضرت را محزون و غمناک و ژولیده و غبارآلود و گرسنه و تشنه زیارت کن که آن جناب با این احوال شهید شد...

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: