کد خبر: 3928254
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
مدیرعامل مؤسسه «آوای بهشت» یزد با اشاره به اینکه بیشتر مخاطبان این مؤسسه را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند از اجرای طرح‌های ویژه این قشر با عنوان «نشاط قرآنی» از سوی این مؤسسه خبر داد.

فعالیت خالصانه برای قرآن / خطری بزرگ که جامعه قرآنی را تهدید می‌کندفائزه السادات حسینی‌زاده، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «آوای بهشت» یزد در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به آغاز فعالیت مربیگری در زمینه حفظ و روخوانی از سال 1390 اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه قرآنی به طور رسمی از بهمن‌ماه سال 1392 با تأسیس موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای بهشت یزد آغاز کردم.

وی ادامه داد: بیشتر مخاطبان این مجموعه را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند به گونه‌ای که برای ساماندهی اوقات فراغت چندین دوره تابستانه با عنوان «نشاط قرآنی» برگزار شد که با عنایت پروردگار با استقبال خوب و رضایت شرکت‌کنندگان همراه بود.

حسینی‌زاده با اشاره به امکانات آموزشی این مؤسسه گفت: از لحاظ امکانات آموزشی در سطح متوسط بوده که بعضی از اقلام توسط خیران و برخی با هزینه شخصی فراهم شده و درباره ساختمان موسسه که به دلیل قدمت ساختمان در حال بازسازی و تعمیر مجموعه هستیم، به امید خداوند باری‌تعالی قصد فراهم کردن مکانی با امکانات آموزشی بهتر و به روزتر را داریم.

وی ارتقای سطح دانش قرآن‌آموزان را یادآور شد و افزود: از مهرماه سال گذشته طرحی خاص و ویژه حفاظ در این مؤسسه آغاز شد که هدف آن ارتقای سطح دانش قرآنی این عزیزان بوده به نحوی که برخی از آنها در آزمون ارشد علوم قرآن و حدیث شرکت کرده و بحمدلله پذیرفته شده‌اند.

حسینی‌زاده با اشاره به وضعیت کارکنان این مؤسسه بیان کرد: از لحاظ حقوق و شرایط بیمه مربیانی که دراین مجموعه فعالیت دارند، حقوقی که برای عزیزان در نظر گرفته می‌شود طبق حقوق عرفی و قانونیست که تعیین شده و مشخص است ولی از مزایای بیمه برخوردار نیستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست‌هایی از مسئولان گفت: انتظار می‌رود مسئولان محترم توجه و التفات بیشتری به امور فرهنگی و قرآنی داشته باشند و سعی کنند که خدمتشان به قرآن و اهل بیت(ع) مخلصانه باشد، هر شخصی در هر شان و منزلتی است، باید خدمت به قرآن و اهل بیت(ع) را وظیفه خود بداند. متأسفانه در این مورد کوتاهی‌های بسیاری از جانب مسئولانی که امور قرآنی را حتی در اختیار داشتند، دیده‌ام که انتظار نمی‌رفت ولی بعضی مواقع خواسته‌های دنیوی بر امور اخروی سایه افکنده که برای جامعه قرآنی خطر بزرگی محسوب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: