کد خبر: 3928281
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری دوره آموزشی «قرائت قرآن کریم» سطح ۶ و ۷ در این استان خبر داد.

برگزاری دوره آموزشی «قرائت قرآن» در یزدحجت‌الاسلام علی‌محمد رضایی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری دوره‌های تخصصی قرائت قرآن كريم در این استان اظهار کرد: آموزش قرائت قرآن كريم سطح 6 و 7 در دو بخش خواهران و برادران و با حضور علی اکبر کاظمی، حسن مختاری و زهرالسادات مدرسی‌زاده، اساتید سرشناس استان در حال برگزاریست.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: مدت زمان دوره آموزش «قرائت قرآن كريم سطح 6»، «علوم و فنون قرائت پيشرفته» و «گرايش تحقيق» 80 ساعت آموزشی و مدت زمان دوره «قرائت سطح 7»، «علوم و فنون قرائت حرفه‌ای»، «گرايش تحقيق» در طول سال طی 50 ساعت آموزش حضوری است.

رضایی در خصوص محتوای آموزشی این دوره اظهار کرد: محتوای آموزشی دوره در قسمت تجويد و وقف و ابتداء، مطابق با سرفصل‌های كتاب حلية‌القرآن سطح 2 و در بخش صوت و لحن نيز بر مبنای كتاب هنر تلاوت است.

وی بیان کرد: تاکنون 7 نفر از برادران و خواهران از این استان موفق به اخذ گواهینامه دوره‌های قرائت قرآن كريم سطح 6 و 7 شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: