کد خبر: 3936614
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
مسئول اداره قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه ۱۱۶ نفر در این استان ببیمه قرآنی هستند،‌ اظهار کرد: پالایش بیمه‌شدگان قرآنی استان آغاز شده و در حال اجراست.

بیمه شدگان قرآنی پالایش می شوندحسین دشتی، مسئول اداره قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به پالایش بیمه‌شدگان قرآنی در استان اظهار کرد: اکنون 116 نفر در استان یزد بیمه قرآنی هستند که در طرحی نسبت به فعالیت و عدم فعالیت در زمینه قرآنی پالایش می‌شوند.

وی ادامه داد: هر کدام از بیمه‌شدگان قرآنی در سطح استان که اکنون در زمینه قرآنی فعالیتی ندارند، حذف و فعال قرآنی جدید جایگزین می‌شود تا از امکانات بیمه‌ای بهره‌مند شود.

دشتی با اشاره به دریافت هنرکارت در قالب کارت اعتباری بانکی ویژه جامعه قرآنی گفت: افرادی که در تاریخ اعلام شده و از طریق لینک اعلامی از سوی صندوق اعتباری هنر در زمان تعیین شده ثبت‌نام کرده‌اند، مبلغی به عنوان خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا به کارت آنها واریز و اکنون می‌توانند برداشت کنند.

مسئول اداره قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: سامانه ثبت درخواست تسهیلات حمایتی فعالان و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای با عنوان «تحفه» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی شده که موسسات قرآنی می‌توانند طرح‌های مدنظر موسسه را در این سامانه بارگذاری و پس از برآورد هزینه برای اجرای طرح در ایام کرونا، نیاز خود را اعلام و پس از آن کمیته‌ای در استان تشکیل و طرح‌ها ارزیابی خواهد شد و به فراخور اعتبار استانی و ارزش طرح وام 4 درصد به آنها تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: