کد خبر: 3937167
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
رئیس ستاد مناسب‌سازی معابر یزد از اجرای طرح «هفت‌خوان» که از میدان همافر آغاز و تا مسجد جامع ادامه می‌یابد، با هدف مناسب‌سازی معابر شهر یزد خبر داد.

معابر شهری یزد ویژه معلولان ساماندهی می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی هفت‌خوان، سپنتا نیکنام، عضو شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: پس از اینکه یزد به عنوان پایلوت شهر در دسترس معرفی شد، درصدد اجرای طرحی برآمدیم که در قالب آن، یکی از مهم‌ترین معابر مورد استفاده مردم به ویژه معلولان مناسب‌سازی شود.

وی بیان کرد: در این راستا مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد در نظر گرفته شد که هفت گره میادین همافر، باهنر، آزادی، شهید بهشتی، امیرچقماق و برج ساعت و مسجد جامع و مسیر بین این میادین را شامل می‌شد.

عضو شورای شهر یزد ادامه داد: در قالب طرح هفت‌خوان، کار مناسب‌سازی از میدان همافر، ضلع مقابل مدرسه دانش‌آموزان استثنایی آغاز می‌شود و تا مسجد جامع ادامه می‌یابد به این ترتیب پیوندی میان یک نماد آموزشی معلولان با نماد فرهنگی یزد از طریق یک مسیر در دسترس، ایجاد می‌شود.

نیکنام یادآور شد: هم‌سطح‌سازی، رفع موانع و مناسب‌سازی معابر این مسیر به صورت رفت و برگشت به طول بیش از 10 کیلومتر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دسترس‌پذیر شدن شهر ویژه معلولان نیست، عنوان کرد: تلاش ما ایجاد یک مسیر مستقیم و بی‌مانع در یکی از مهم‌ترین معابر شهری یزد است و امیدواریم این طرح به سرعت به تمام محورهای شهر تسری پیدا کند.

رئیس ستاد مناسب‌سازی معابر یزد از همکاری شهرداران مناطق، معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری، مسئولان حوزه ترافیک شهرداری و مشاوران و پیمانکاران طرح قدردانی کرد و گفت: برای اجرای این طرح بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده اما در طول اجرا در صورتی که هزینه‌ها افزایش یابد، تامین خواهد شد.

نیکنام اظهار امیدواری کرد: در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد تحقق توسعه واقعی در شهر یزد با نگاه ویژه به پیاده محوری باشیم و شهر جهانی را گامی دیگر به سمت دسترس پذیری نزدیک کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: