کد خبر: 3937176
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری دوره سطح یک «تربیت معلم آشنایی با سبک زندگی قرآنی» در این استان خبر داد.

برگزاری دوره تربیت‌معلم «آشنایی با سبک زندگی قرآنی» در یزدحجت‌الاسلام علی‌محمد رضایی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، از برگزاری دوره تربیت معلم آشنایی با سبک زندگی قرآنی، (سطح یک) با هدف آموزش، ترغیب و ترویج ابعاد سبک زندگی مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم و اهل‌بیت (ع) در این استان خبر داد.

رضایی با اشاره به اهمیت سبک زندگی در بیان مقام معظم رهبری گفت: اگر از منظر معنویت نگاه کنیم که هدف انسان، رستگاری و فلاح و نجاح است، باید به سبک زندگی اهمیت دهیم و برای زندگی راحت و برخوردار از امنیت روانی و اخلاقی، به سبک زندگی توجه و عنایت ویژه‌ای داشته باشیم.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به محتوای آموزشی این دوره گفت: در اجرای اين طرح و برگزاری دوره‌های مربوطه، علاقمندان به معلمی و تدريس و تعلیم آموزش عمومی سبک زندگی قرآنی پس از احراز شرايط گزينش، در «48 ساعت آموزش حضوری» و «102 ساعت آموزش غيرحضوری» شامل دروس روش آشنایی با مبادی و مبانی سبک زندگی قرآنی، آشنایی با فرآیند ارتباط انسان با خداوند متعال، آشنایی با فرآیند ارتباط انسان با قرآن کریم و اهل بیت(ع)، فنون معلمی و روانشناسی تربيتی و آشنایی با احکام عمومی و قرآنی آموزش دیدند.

وی با اشاره به مراحل پایانی دوره افزود: شرکت‌کنندگان پس از موفقيت در آزمون‌ها، ضمن اخذ گواهينامه مربوطه، به عنوان مربی در دوره‎های «اول» و «دوم» آموزش عمومی سبک زندگی قرآنی با ادارت کل تبلیغات اسلامی استان‎ همكاری خواهند داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: