کد خبر: 3937190
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
دبیر هفتمین جشنواره «علامه حلی» در استان یزد از ارسال ۸۵۵ اثر به این جشنواره از سوی طلاب خواهر و برادر حوزه‌های علمیه این استان خبر داد.

طلاب یزدی ۸۵۵ اثر به هفتمین دوره جشنواره علامه حلی ارسال کردندبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام محمد فیاضی، دبیر جشنواره «علامه حلی» در استان یزد، 4 آذرماه در جلسه شورای علمی این جشنواره اظهار کرد: ۸۵۵ اثر به جشنواره «علامه حلی» ارسال شده که ۵۷۰ اثر از حوزه علمیه خواهران و ۲۸۵ اثر از حوزه علمیه برادران بوده است.

فیاضی ادامه داد: از این تعداد بعد از بررسی و ارزیابی ۵۰ اثر از حوزه علمیه خواهران و ۳۵ اثر از حوزه علمیه برادران برگزیده و انتخاب شدند.

دبیر جشنواره علامه حلی در استان یزد؛ شناخت نویسندگان مستعد و به کارگیری آنها در امور مختلف و همچنین تقویت روحیه پژوهش در بین طلاب، افزایش رقابت طلاب در عرصه‌های علمی، زمینه‌سازی گرایش طلاب به مباحث تخصصی و جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهشی طلبه‌ها به سمت نیازهای پژوهشی حوزه را از اهداف این جشنواره برشمرد.

چاپ مقالات جشنواره برای استفاده عموم در قالب کتاب و نشریه، پیگیری اخذ مجوز از وزارت علوم جهت بارگزاری آثار برگزیده جشنواره در سامانه جشنواره وزارت علوم و معرفی کتاب سال حوزه ویژه طلاب حوزه علمیه خواهران و برادران استان یزد از جمله مواردی بود که در این نشست به منظور ارتقاء و بهتر برگزار شدن جشنواره مطرح شد.

یادآور می‌شود جشنواره «علامه حلی» جشنواره‌ای است که به منظور تجلیل از محققان جوان حوزوی برگزار می‌شود و برگزیدگان ضمن دریافت لوح تقدیر جشنواره و جوایز دیگر، برای استفاده از تسهیلات پژوهشگران به معاونت‌های پژوهش حوزه‌های علمیه معرفی می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: