کد خبر: 3937196
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه استان یزد بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال داروی قاچاق کرونا در یزد کشف شد.

10 میلیارد ریال داروی قاچاق کرونا در یزد کشف شدبه گزارش ایکنا از یزد، در عملیات غافلگیرکننده توسط سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه و با حضور میدانی چند تیم عملیاتی گروه سازمان یافته قاچاق دارو کرونا و توزیع خارج از شبکه درمان در استان یزد منهدم شد.

در این عملیات و با حکم قضایی منازل و مخفیگاه‌ها شناسایی شده، مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی دارو بویژه داروی کرونا کشف و ضبط شد. در این رابطه ۴ نفر از جمله یک متهم سابقه‌دار در حوزه قاچاق دارو به اتهام قاچاق کالای ممنوعه از طریق نگه‌داری و عرضه دارو خارج از شبکه به صورت غیرقانونی و شبکه‌ای سازمان‌یافته و باندی و همچنین تهدید علیه بهداشت تفهیم اتهام و با اقرار هر ۴ متهم قرار بازداشت صادر و روانه زندان شدند.

در این عملیات مقداری زیادی دارو از جمله داروهای موثر در درمان کرونا مانند اکتمرا ( actemra)، رمدسیویر (remdisivir) و فاویپیراویر ( favipiravir) کشف و ضبط شد. بخش قابل توجهی از داروهای کشف شده تاریخ گذشته و یا به دلیل نگهداری در شرایط غیر صحیح و غیر بهداشتی فاسد شده بود.

اطلاعات سپاه از مردم درخواست کرد، نسبت به تهیه هرگونه دارو خارج از شبکه درمان پرهیز و همچنین از اعتماد به سودجویانی که سلامت مردم را دست آویز کسب درآمد کرده اند پرهیز کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: