کد خبر: 3949905
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
مسئول امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری مسابقه سراسری «تلاوت قرآن» ویژه استعدادهای قرآنی در این استان خبر داد.

مسابقه «تلاوت قرآن» ویژه استعدادهای قرآنی در یزد برگزار می‌شودحجت‌الاسلام علی‌محمد رضایی، مسئول امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به اجرای طرح «استعدادهای قرآنی» در این استان اظهار کرد: این طرح برای چهارمین سال متوالی و با حضور 30 نفر از نوجوانان با توجه به شرایط کرونا به صورت غیرحضوری در حال برگزاری است.

وی از برگزاری مسابقه سراسری تلاوت قرآن ویژه این نوجوانان خبر داد و گفت: این مسابقه از اول اسفندماه در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد بدین گونه که متعلمان شرکت‌کننده در دوره استعدادهای قرآنی، باید 5 قطعه را حفظ و در روز مسابقه یک قطعه را به قید قرعه و به صورت قرائت تحقیق تلاوت کنند.

رضایی با اشاره به اینکه نفرات ممتاز به مرحله کشوری مسابقات معرفی می‌شوند گفت: مسابقه استانی اول اسفند و مرحله کشوری،  نیمه اول همین ماه با حضور نفرات برتر استانی برگزار خواهد شد.

مسئول امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد یادآور شد: 5 قطعه‌ای که متعلمان طرح استعدادهای قرآنی باید حفظ و تلاوت کنند، اعم از «سوره بقره از آیه 284 تا 286»، «سوره مائده از آیه 67 تا 69»، «سوره انفال از آیه 1 تا 4»، «سوره ابراهیم از آیه 35 تا 41»، «سوره نور از آیه 35 تا 38» خواهد بود.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دوره جدید استعدادهای قرآنی در سال جاری گفت: ثبت‌نام دوره جدید در شهرستان بافق انجام شده و در جلسه‌ای با حضور اساتید برجسته، این افراد ارزیابی و انتخاب می‌شوند و در طول سال زیر نظر اساتید آموزش خواهند دید.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی سامانه ملی مدیریت یکپارچه مؤسسات قرآنی و لزوم ثبت و به‌روزرسانی اطلاعات موسسات گفت: با توجه به ابلاغ مرکز، تمامی مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت(ع) تا حداکثر 10بهمن باید به سامانه جامع مؤسسات به آدرس qia.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و یا تکمیل اطلاعات اقدام کنند.

رضایی تصریح کرد: پس از مهلت مذکور دسترسی به سایت قطع خواهد شد و اطلاعات بارگذاری شده توسط مؤسسات به عنوان اطلاعات نهایی محسوب شده و مبنای تصمیم‌گیری در اعطای تمامی خدمات آموزشی، حمایتی، تسهیلات و ... خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: