کد خبر: 3962142
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
رئیس کل دادگستری استان یزد از تشکیل کمیته پیگیری تحقق شعار سال با رویکرد علمی و قضایی در این استان خبر داد و گفت: این کمیته رفع موانع تولید را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

کمیته پیگیری تحقق شعار سال در یزد ایجاد می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد، امروز، 14 فروردین در نشستی با کارکنان این نهاد با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه به بحث تولید و اشتغال در کشور اظهار کرد: رهبر انقلاب در 10 سال گذشته با عناوین مختلف در نامگذاری سال‌ها به این موضوع تأکید داشته‌اند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضا نیز در لبیک به منویات مقام معظم رهبری، پیگیری رفع موانع حوزه تولید و اشتغال را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده و در حوزه اقتصاد مقاومتی جلسات و بازدیدهای مختلفی با همکاری‌ معاونت اقتصادی استانداری برگزار و خروجی‌های خوبی داشته است.

دهشیری اضافه کرد: در سال جدید نیز با توجه به شعار سال تشکیل کمیته‌ای با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط  برای ترسیم نقشه راه در حوزه تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی در دستور کار قرار داده است. این کمیته با رویکرد علمی و قضائی و با توجه به بحث کمیت و کیفیت، رفع موانع تولید را تا حصول نتیجه در استان پیگیری خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه ملت ایران مستحق دریافت بهترین خدمات هستند افزود: جا دارد تا مسئولان به پاس قدردانی از حمایت‌های مردم یک صدا در میدان عمل حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های دستگاه قضا استان در سال گذشته بیان کرد: علیرغم مشکلات موجود به ویژه شیوع بیماری کرونا که بالغ بر 200 نفر از کارکنان این دستگاه را درگیر و سه نفر از آنان فوت شدند، اما سعی شد در عرصه خدمت به مردم خللی ایجاد نشود.

دهشیری با اشاره به هوشمندسازی دستگاه قضا در دوران کرونا تصریح کرد: تشکیل اتاق‌های دادرسی الکترونیک، تجهیز دادگاه‌ها و زندان به سیستم ویدئو کنفرانس و... از جمله اقدامات بوده است.

وی افزود: در سال ۹۰ تا سال ۹۷ به جز سال ۹۲ عملکرد دستگاه قضا استان منفی بود اما در سال ۹۸ ده هزار پرونده و در سال ۹۹ بیست هزار پرونده یعنی جمعاً سی هزار پرونده علاوه بر رسیدگی به پرونده‌های وارده از موجودی‌های اضافه شده در این هفت سال کسر شد. در حوزه پرونده‌های مسن نیز شاهد کاهش بیش از ۸۰ درصدی بوده‌ایم.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در حوزه ادارات وابسته به دستگاه قضا نیز اقدامات خوبی توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک، اداره کل پزشکی قانونی، سازمان بازرسی، اداره کل زندان‌ها و سازمان قضائی نیروهای مسلح استان انجام شده است.

محمدرضا حدادزاده، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد نیز در این نشست بر لزوم توجه به مسائل اجتماعی در کنار مسائل اقتصادی تأکید کرد و گفت: وضعیت استان در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی وضعیتی شکننده و نگران کننده است که این امر توجه بیشتر دستگاه‌های متولی این حوزره را می‌طلبد.

حدادزاه تصریح کرد: در حوزه مسائل اقتصادی همدلی خوبی بین مسئولان وجود دارد اما متأسفانه در حوزه آسیب‌شناسی و پیشگیری از مسائل اجتماعی و فرهنگی غفلت‌هایی صورت گرفته است.

وی بر لزوم تقویت مجموعه‌های مردم نهاد تأکید کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت‌های مردمی جهت شناسایی و حل بسیاری از مسائل و معضلات فرهنگی و اجتماعی بهره برد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: