کد خبر: 3962155
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به نامگذاری سال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، محورهای اجرایی حوزه عمرانی در تحقق شعار سال در استان را تشریح کرد.

محورهای اجرایی حوزه عمرانی یزد در تحقق شعار سال اعلام شدبه گزارش ایکنا از یزد، محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، امروز، 14 فروردین در جلسه‌ای که به منظور بررسی تحقق شعار سال در حوزه عمرانی استان با مدیران کل حوزه عمرانی استانداری به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، محورهای اجرایی حوزه عمرانی در تحقق شعار سال در استان را تشریح کرد.

وی اظهار کرد: نقش حوزه عمرانی در تحقق شعار سال در 3 بخش دسته‌بندی می‌شود که در بخش اول موضوع تولید هم در حوزه صنعت و هم در حوزه مسکن و ساختمان مورد تأکید است.

صادقیان بخش دوم را نقش پروژه‌های عمرانی در پشتیبانی و موانع زدایی‌ها در حوزه تولید و صنعت نام برد و گفت: در این حوزه اجرای زیرساخت‌های عمرانی راه، آب، برق و گاز بسیار مهم است، از این رو برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های زیرساختی استان در حمایت و پشتیبانی از تولید باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد ادامه داد: در بخش سوم نقش حوزه عمرانی در پشتیبانی و رفع موانع در حوزه تولید، تسهیل‌گری و کوتاه کردن زمان در صدور مجوزهای ساخت و ساز، پاسخ به استعلام‌ها و همچنین واگذاری زمین در جهت استقرار صنایع است.

یادآور می‌شود، در این نشست هر یک از مدیران کل توضیحاتی در خصوص مباحث مرتبط با دفتر امور شهری و شوراها، دفتر امور روستایی و شوراها، دفتر فنی و مدیریت بحران بیان و برنامه‌ها و پروژه‌های مشخص جهت پیگیری را عنوان کردند.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا پایان فروردین ماه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی به تفکیک هر شهرستان احصاء شده، پیشنهادات لازم درباره نقش شکل‌گیری کارگاه‌های تولید در جوار روستاها، اصلاح فرآیند صدور مجوز ساخت و ساز و تسهیلگری در واگذاری زمین، ارائه، بررسی و تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: