کد خبر: 3962289
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری بیست و نهمین دوره اجلاس سراسری نماز در بخش دانش‌آموزی و اختتامیه جشنواره «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد‌» با حضور وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

باسعید غفاریان، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به انتخاب یزد به عنوان دبیرخانه بیست و نهمین دوره اجلاس سراسری نماز در بخش دانش‌آموزی، اظهار کرد: این اجلاس با شعار «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد‌» و با هدف تولید و تعمیق فرهنگ نماز در جامعه برگزار خواهد شد.

وی از استقرار دبیرخانه اجلاس بیست‌ونهم در محل دارالقرآن شهدای کوچه بیوک به منظور هم‌افزایی و هماهنگی بیشتر بین‌بخشی در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این اجلاس خبر داد و با اشاره به تشکیل شورای اقامه نماز با شعار «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد‌»، افزود: هشت کارگروه در دبیرخانه کشوری این اجلاس اعم از کارگروه تحقیق و پژوهش، ایده و تجربیات موفق، جلب مشارکت‌های مردمی، فیلم و هنر، فضای مجازی و محتوای الکترونیک، اطلاع رسانی و تبلیغات، دانش‌آموزی و فرهنگیان تشکیل و اقدامات ذیل محور این کارگروه‌ها انجام شد.

وی افزود: تشکیل شورای آموزش و پرورش استان، برگزاری جلسات هم‌اندیشی و نشست‌های دوره‌ای، برگزاری نشست مجازی با معاونان پرورشی کشور، برگزاری جشنواره دانش‌آموزی نماز، جشن عبادت دانش‌آموزان با عنوان «طلیعه بندگی» به صورت مجازی از دیگر اقدامات در این زمینه بوده است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان یزد، «مبانی و اصول تعالی پیوند خانه، مدرسه و مسجد»، «آسیب‌ها، موانع و راهکارهای تعالی پیوند خانه، مدرسه و مسجد» و «نقش و همگرایی نهادهای فرهنگی در پیوند خانه، مدرسه و مسجد» را از محورها و موضوعات جشنواره دانست و از ارسال 18 هزار و 500 اثر به دبیرخانه دانش‌آموزی در این استان خبر داد و گفت: بیشترین آثار مربوط به استان‌های گلستان، آذربایجان شرقی و مازندران بوده است.

وی یادآور شد: بیست و نهمین دوره اجلاس سراسری نماز و اختتامیه جشنواره «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد‌»، 17 فروردین ماه با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مسیب‌زاده مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی در یزد برگزار می‌شود.

غفاریان یادآور شد: این مراسم با پخش زنده از سیمای مرکز یزد و کانال پرورشی و همچنین کانال قرآن، عترت و نماز در شبکه مجازی شاد همراه خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند شاهد برگزاری این اجلاسیه و اختتامیه جشنواره باشند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: