کد خبر: 3962448
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
دبیراجرایی جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط در استان یزد از برگزاری این جشنواره با موضوع «میراث جهانی، تاریخی و معنوی» خبر داد و گفت: 541 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که 57 اثر منتخب به صورت آنلاین اکران می‌شود.

جشنواره ملی «ساباط» در یزد برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، سیدمجتبی حسینی، دبیراجرایی جشنواره ملی فیلم «ساباط» در استان یزد، امروز، 15 فروردین در جمع خبرنگاران از ارسال 541 اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: هیئت‌های انتخاب جشنواره با بازبینی تمامی آثار دریافتی در سه بخش داستانی، مستند و پویانمایی، 57 اثر را به لحاظ کیفی و همخوانی با موضوع میراثی جشنواره شایسته حضور در بخش پایانی و رقابتی این رویداد فرهنگی و هنری دانسته‌اند.

وی در خصوص انتخاب آثار به تفکیک بخش‌ها تصریح کرد: در بخش‌ فیلم‌های داستانی 17 اثر، مستند 15 اثر، پویانمایی شش اثر، بخش سایه روشن ویژه فیلمسازان یزدی 13 اثر و شش اثر نیز در بخش فرشتگان کسب‌ و کار با موضوع کارآفرینی مورد تأیید هیئت‌های انتخاب جشنواره قرار گرفت.

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط در استان یزد چهار اثر جشنواره را تولید شده از سوی دبیرخانه جشنواره و با حمایت اداره کل ورزش و جوانان اعلام کرد و گفت: آثار «مهدی» ، «دختر آفتابگردان»، «هیولای نادر» و «نان خانوادگی» به ترتیب توسط بنفشه جاهد، علیرضا آخوندزاده، پریسا بلوچی و مجید عظیمی‌نیا با نظارت شورای تخصصی جشنواره ساباط تولید شده‌ که در این میان سه اثر به بخش رقابتی جشنواره راه یافت.

وی موضوع اصلی جشنواره را «میراث جهانی، تاریخی و معنوی» عنوان کرد و گفت: توجه به موضوعات میراثی، بناهای تاریخی، آیین‌های مذهبی، شخصیت‌های فرهنگی تأثیرگذار و ... از موضوعات محوری و اصلی این جشنواره ملی به شمار می‌رود و از آن جا که بافت تاریخی شهر یزد به عنوان میراث جهانی ثبت شده توسط سازمان یونسکو، الگویی برای تمام شهرهای ایران در حفظ و احیای میراث گذشتگان محسوب می‌شود جایزه ویژه‌ای در این بخش برای فیلم‌هایی که به این مهم پرداخته باشند در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد از برگزاری اختتامیه جشنواره در 20 فروردین به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر میراث جهانی یزد خبر داد و اظهار کرد: اکثر فیلم‌های منتخب از تاریخ 17 الی 20 فروردین سال جاری در پلتفرم وُدیو اکران می‎شوند و تماشای آن برای عموم به صورت رایگان امکان‌پذیر است.

وی تأکید کرد: فیلم‌هایی که مجوز اکران آن‌ها از سوی تهیه‌کننده و کارگردان اثر گرفته نشده، به نمایش گذاشته نخواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: