کد خبر: 3962633
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
مدیرکل کمیته امداد استان یزد از اجرای طرح «ایران مهربان» با محوریت اطعام مهدوی در طول ماه مبارک رمضان در این استان خبر داد.

طرح «ایران مهربان» در یزد اجرایی می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد در آستانه ماه مبارک رمضان با بیان اینکه این نهاد در تلاش است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام‌گذاری شده است، رسالت خویش را نسبت به محرومان بیش از گذشته انجام دهد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای نیکوکاری و نوع‌دوستی است و مسلمانان در این هنگامه می‌توانند در پرتو آموزه‌ها و مفاهیم والای الهی به انفاق و بخشش بپردازند تا از آثار روحی و معنوی آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به‌ضرورت نقش‌آفرینی مؤثر این نهاد برای تأمین مایحتاج نیازمندان به‌ویژه مددجویان و ایتام در ایام ماه مبارک رمضان، افزود: کمیته امداد استان یزد با توجه به تجربه سال دوم شرایط خاص حاکم در جامعه به دلیل ویروس کرونا و ضرورت رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله باکرونا امسال نیز با استفاده از تجارب کسب‌شده در سال گذشته، با بهره‌گیری از ظرفیت خیران و نیکوکاران استان تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مؤثر و ارزنده به نیازمندان به کار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان سال جاری برنامه‌هایی همچون تأمین معیشت در قالب بسته‌های معیشتی، جمع‌آوری کمک برای اطعام و افطاری، جذب حامی برای ایتام و محسنین با شعار هیچ یتیمی بدون حامی در سال ۱۴۰۰ نداشته باشیم و دریافت زکات فطره و کفاره موردنظر است.

وی ادامه داد: باهدف نهایی کردن طرح پویش ایران مهربان و تحقق هدف‌گذاری تعیین‌شده برای حمایت از ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان این طرح باقوت بیشتری انجام می‌شود.

شجاعان با اشاره به ایجاد «قرارگاه اطعام مهدوی» در ماه مبارک رمضان، بیان کرد: با عنایت به رزمایش سال گذشته، امسال نیز رزمایش گسترده ایران همدل باقوت تمام در این نهاد در قالب اطعام مهدوی با ایجاد قرارگاه اطعام مهدوی به‌صورت مستمر در طول ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این نهاد مصمم است در صورت امکان با توجه به شرایط موجود، هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای حضور مؤثر در منازل مددجویان به‌اتفاق مسئولان عالی‌رتبه استان و شهرستان در قالب طرح مفتاح الجنه را اجرا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: