کد خبر: 3962963
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از پخش برنامه تلویزیونی «ماه مهربانی» ویژه برنامه لحظات افطار از شبکه استانی یزد خبر داد.

خش برنامه ماه مهربانی در ماه مبارک رمضان از شبکه استانی یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه استان، سیدمسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد، اظهار کرد: برنامه ماه مهربانی ویژه برنامه لحظات افطار در ماه مبارک رمضان هر شب یک ساعت قبل از اذان مغرب به صورت زنده بر روی آنتن شبکه استانی یزد خواهد رفت.

وی افزود: این برنامه با ساختاری متفاوت برای ششمین سال متوالی با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و با محوریت اصلی کمک برای آزادی مددجویان نیازمند جرائم غیرعمد و فرهنگسازی جهت جلوگیری از ورود افراد به زندان تولید به روی آنتن خواهد رفت.

عظیمی گفت: هم اکنون تعداد ۱۶۷ مددجو محکوم مالی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که از این تعداد ۸ محکوم مالی زن بوده و تعداد۱۵۹ نفر از آنها مرد هستند و برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرائم غیرعمد استان، اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه و همچنین مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.

وی گفت: در تلاش هستیم تا با همت خیران و نیکوکاران و مردم شریف دارالعباده بتوانیم در سال جاری تعداد بسیاری از محکومان جرائم غیر عمد مالی را از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگردانیم.

عظیمی با تأکید بر مهمترین هدف ستاد دیه استان یزد در خصوص پیشگیری از ورود مددجویان جرائم غیرعمد به زندان، گفت: تلاش مجموعه ستاد دیه فرهنگسازی و اعتمادسازی در بین مردم است تا جایی که مردم با خیال آسوده به مددجویان جرائم غیر عمد مالی کمک کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: