کد خبر: 3977767
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق گفت: باید با استفاده از هنر در جهت انتقال مفاهیم و آموزه‌های اخلاقی اسلامی و سبک زندگی اصیل ایرانی گام برداشت.

ظرفیت هنر در ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی مورد توجه باشدبه گزارش ایکنا از یزد، چمران بهارلوئی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق، امروز، 25 خرداد در جلسه‌ با مسئولان قضایی، کارشناسان، مشاوران خانواده و روان‌شناسان بومی شهرستان بافق اظهار کرد: خانواده ارزشمندترین بنیان در جامعه است که جهت حفظ و پاسداری از آن، ضرورت دارد از موازین علمی، اصول روان‌شناسی، مشاوره‌ای، آموزه‌های متعالی و انسان‌ساز اسلام بهره‌گیری و استمداد گرفت.

وی تصریح کرد: حفظ این نهاد مقدس از آسیب‌ها با استفاده از ظرفیت کارشناسان و روانشناسان حوزه خانواده، با ارتقاء کیفیت مشاوره و استفاده از ظرفیت‌های جدید از قبیل ساخت کلیپ‌های کوتاه آموزشی امکان‌پذیر است.

این مقام قضایی در رابطه با هدف اصلی مشاوره‌های خانواده بیان کرد: تلاش در جهت کاهش تنش بین زوجین، ارائه آموزش‌های کاربردی و ایجاد صلح و سازش، هدف اصلی تشکیل مشاوران خانواده بر اساس قانون حمایت از خانواده است.

وی تلاش در جهت تغییر سبک زندگی ایرانی و اسلامی را از حربه‌های دشمنان ذکر کرد و گفت: نهاد خانواده از ارکان اصلی یک جامعه است و برنامه‌ریزی برای تغییر سبک زندگی با هدف تخریب بیان خانواده، توطئه شوم دشمنان این ملت است.

بهارلویی از تشکیل پرونده شخصیت در دادگستری خبر داد و ابراز کرد: ترغیب و ایجاد انگیزه زوجین جوان به حضور در کلاس‌های آموزش سبک زندگی در کنار شرکت در جلسات روان‌شناسی معاضدتی می‌تواند در مسیر حل اختلافات خانوادگی راهگشا باشد.

وی تولید محتوا بر اساس موازین علمی و متون دینی و با استفاده از زبان تأثیرگذار هنر را خواستار شد و اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و عدم امکان تشکیل اجتماعات می‌توان محتواهای تولید شده را از طریق کانال‌ها و گروه‌های پرمخاطب در شهرستان منتشر کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: