کد خبر: 3977870
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد از نظارت ۲۳۰ کارشناس بهداشتی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی در استان خبر داد.

230 ناظر بهداشتی در شعب اخذ رأی حضور می‌یابندبه گزارش ایکنا از یزد، وحید جعفری، مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد، امروز، 26 خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری‌های مسری بویژه کرونا، نظارت بهداشتی بر حوزه‌های انتخابات، در سطح استان یزد، صورت می‌گیرد. 

وی ادامه داد: به همین منظور در روز انتخابات، 230 ناظر بهداشتی به صورت ثابت یا سیار در حوزه‌های اخذ رأی در استان حضور خواهند داشت.

جعفری با اشاره به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های انتخابیه افزود: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو متر، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد بیان کرد: اخذ اثر انگشت در فرایند انتخابات به خصوص در روز رأی‌گیری ممنوع است و در چیدمان میزها و صندلی‌ها برای رأی‌دهندگان و عوامل شعب فاصله دو متری حفظ شود. 

جعفری تأکید کرد: رأی‌دهندگان از خودکار شخصی استفاده کنند و قبل و بعد از رأی دادن دست‌ها را با آب و صابون شستشو دهند و یا اینکه ضدعفونی کنند.

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد تصریح کرد: حفظ تهویه و تأمین هوای تازه در فضای سربسته الزامی است و امکان شستشو دست‌ها با صابون مایع در شعب وجود داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: