کد خبر: 3989894
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۴

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: تاکنون ۴۵۱ میلیون و ۵۲۳ هزار ریال تسهیلات به ۶ هزار و ۴۰۰ نفر پرداخت شده که فرصت اشتغال برای هفت هزار و ۲۲۰ نفر در استان ایجاد شده است.

فرصت اشتغال برای 7220 یزدی در «مشاغل خانگی» ایجاد شدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، فریبا آیت‌اللهی، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار کرد: مجوز اعطای تسهیلات مشاغل خانگی پس از تأیید اولیه دستگاه‌های صادرکننده از جمله اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره‌ کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل ارشاد اسلامی استان از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 90 تاکنون، 53 هزار و 454 نفر به سامانه مشاغل خانگی مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند گفت: از این تعداد 23 هزار و 908 نفر موفق به دریافت مجوز مشاغل خانگی شده و حدود 451 میلیون و 523 هزار ریال تسهیلات به 6 هزار و 400 نفر پرداخت شده که فرصت اشتغال برای هفت هزار و 220 نفر در استان شده است.

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد 50 درصد شاغلان خانگی استان یزد در حوزه صنعت، 15درصد در حوزه خدمات و 35درصد در حوزه کشاورزی مشغول به کار هستند. همچنین 73 درصد از دریافت کنندگان مجوز مشاغل خانگی را زنان و 27 درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: به لحاظ سنی، 42 درصد از کل دارندگان مجوز مشاغل خانگی بین 20 تا 40 و 46 درصد آنان بین 40 تا60 سال و 11 درصد آنان نیز بالای 60 سال سن دارند.

آیت‌اللهی بیان کرد: در مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می‌توانند با توجه به مهارت خود در خانه، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند و می‌توان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

وی تأکید کرد: استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی دیگر مزیت مشاغل خانگی است. مشاغل خانگی همچنین باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می‌شود و فرزندان در زمان حضور پدر یا مادرخود در منزل اهمیت کسب و کار را از نزدیک یاد می‌گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: