کد خبر: 3999127
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶

پیشرفت و توسعه کشور با تکیه بر توان داخلی محقق می‌شود

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به شاخصه‌های دوران دفاع مقدس گفت: اکنون نیز باید با تکیه به ظرفیت‌های داخلی گام‌های توسعه و پیشرفت را محکم برداشت.

پیشرفت و توسعه کشور با تکیه بر توان داخلی محقق می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد، امروز، 30 شهریورماه در نشست شورای پایگاه بسیج دادگستری استان یزد اظهار کرد: دفاع مقدس یک مکتب فکری و آرمان سازنده‌ای است که با اتکا به مردم در مقابل هجمه‌های دشمنان نظام و انقلاب ایستاد و خود به الگوی تمام عیار در تاریخ این کشور تبدیل شده است.

وی دفاع مقدس را مظهر تجلی اراده ملت در تبعیت از فرمان ولی امر مسلمین دانست و گفت: اتحاد، همدلی، وفاداری و همراهی مردم با انقلاب همراه با ولایت‌پذیری، حماسه دفاع مقدس را خلق کرد و این همان اصلی است که هرگاه مردم با همدلی و همراهی از ولایت فقیه پیروی کنند، قطعاً سرنجام کار پیروزی و سربلندی است.

این مقام قضایی، خود اتکایی، خودباوری، خودکفایی و تکیه بر خلاقیت‌های داخلی را شاخصه دفاع مقدس ذکر کرد و گفت: در زمانی که استکبار جهانی با همراهی عوامل منطقه‌ای از دادن حتی سیم خاردار به کشور ما جلوگیری می‌کرد، مردم ما با خودباوری و سلحشوری از کیان این ملت دفاع کردند.

وی تصریح کرد: باید این الگوی اتحاد و همدلی و خودباوری را که موجب شده امروز ایران اسلامی به یکی از قدرت‌های بزرگ منطقه‌ای و جهانی در عرصه‌های نظامی تبدیل شود را در همه زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و عمرانی گسترش داد و با تکیه به ظرفیت‌های داخلی گام‌های توسعه و پیشرفت را محکم برداشت.

دهشیری با اشاره به امید مردم به دولت مردمی، قوی و اهل کار و تلاش سیزدهم، ابراز کرد: باید به این نتیجه رسید که غرب گرایی و غرب گدایی کشور را به جلو نمی‌برد و اگر بخواهد کاری برای مردم انجام شده و مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان برطرف شود، باید با نگاه جهادی و انقلابی به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد و در عرصه‌های بین‌المللی نیز محکم و استوار بر موازین درست و قانونی کشور ایستاد.

یادآور می‌شود در این نشست برنامه‌های هفته دفاع مقدس دادگستری استان یزد تدوین شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha