کد خبر: 4025588
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷

بزرگترین نهالستان زیتون متراکم ایران به نام شهید حاج قاسم سلیمانی با غرس نهال به یاد این شهید در یزد افتتاح شد.

نهالستان زیتون سردار سلیمانی در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به مناسبت سالگرد شهادت سردار دلها، بزرگترین نهالستان زیتون متراکم ایران به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با غرس نهال به یاد این شهید و با حضور مدیر فناوری‌های نوین مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و خانواده معظم شهدا افتتاح شد.

عباس جم زر، مدیر فناوری‌های نوین مالی و فرصت‌های سرمایه گذاری کشور در این مراسم در خصوص این طرح اظهار کرد: این نهالستان در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار در مسیر جاده یزد - تفت مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: هر ایرانی می‌تواند، در این نهالستان به یاد شهدای انقلاب و مدافعان حرم نهال زیتون غرس کنند و هر نهال هم دارای شناسنامه بین‌المللی در بستر فناوری بلاکچین است.

وی به موضوع سرمایه گذاری جمعی در این نهالستان اشاره کرد و گفت: نهالستان یادشده در مجموع الگویی برای استفاده از فناوری‌های نوین مالی است و افراد با کاشت حتی یک نهال به یاد والدین یا به نام فرزندان خود و یا رویدادهای خاص می‌توانند در توسعه این نهالستان مشارکت کنند.

جم زر ادامه داد: افراد برای سرمایه گذاری در کاشت یک اصله نهال و هزینه نگهداری آن که تا ثمر دهی درخت ۵۰۰ هزار تومان پرداخت و به مدت ۲۰ سال از ثمره آن استفاده کنند، و سالانه با تضمین بیمه از منافع هر درخت زیتون که حدوداً ۲۰ کیلوگرم ثمر می‌دهد، بهره‌مند شوند.

وی افزود: این درختان قابلیت انتقال و واگذاری دارند و علاوه بر آن تحت پوشش بیمه هم قرار می‌گیرند و مردم می‌توانند با تضمین بیمه در این زمینه مشارکت و سرمایه گذاری کنند. در روش کاشت متراکم زیتون روغنی در هر هکتار یکهزار و ۲۵۰ اصله نهال کاشته می‌شود و در مرحله نخست برای کاشت یک میلیون اصله نهال زیتون در ۷۰۰ هکتار زمین برنامه ریزی شده و سرمایه گذاری برای ۵۰۰ هکتار از سوی یک مؤسسه فناوری هوشمند تأمین و ۲۰۰ هکتار هم قابل سرمایه گذاری از سوی علاقه مندان است.

وی تصریح کرد: به ازای هرهفت اصله نهال زیتون، یک واحد رمزدارایی زر هوشمند با پشتوانه بیمه زندگی رمزپایه به متقاضیان ارائه می‌شود که قابلیت انتقال و تبادل در شبکه‌های بلاکچین ملی و بین المللی را دارا است.

جم گفت: این اقدام می‌تواند به عنوان الگویی موفق برای مشارکت و تأمین سرمایه جمعی در توسعه پروژه‌های ملی و زیرساخت‌های یزد با بهره گیری از فناوری‌های نوین مالی در کشور باشد.

سرتیپ پاسدار محمدمهدی فرهنگ‌دوست، یکی از یادگاران و فرماندهان یزدی دوران هشت سال دفاع مقدس نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر اسلام و سردار سلیمانی گفت: درس‌های مکتب شهید سلیمانی را باید بیاموزیم تادشمنان را ناامید کنیم. امنیت و آرامش امروز کشور ما مدیون خون شهدا است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: