کد خبر: 4025595
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷

مراسم گرامیداشت نهم دی و روز بصیرت و همچنین دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده فنی امام علی(ع) یزد برگزار شد.

مراسم روز بصیرت و شهادت سردار سلیمانی در یزد برگزار شدبه گزارش ایکنا از یزد، در مراسمی در محل آموزشکده فنی امام علی(ع) یزد با همکاری بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان و بسیج اساتید استان یزد، یوم‌الله ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گرامی داشته شد.

عندلیب، رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد در این مراسم شجاعت و صلابت را از ویژگی‌های بارز سردار دلها برشمرد و اظهار کرد: در قاموس زندگانی ایشان ترس معنایی نداشت و بی شک مادر گیتی دیگر در جهان، بزرگ مردی چون سردار سلیمانی نخواهد زایید و مانند او را جهان هستی به چشم نخواهد دید.

محمدرضا دهقانی اشکذری، رئیس بسیج اساتید استان یزد نیز در این مراسم بیان کرد: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی را با سرداران بزرگ اسلام مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم، جایگاه و توفیقاتی که سردار سلیمانی به دست آورده هیچ یک از این بزرگان به دست نیاورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم با تقوای الهی در فتنه‌های بزرگ عصر خود که فتنه‌های آخرالزمانی است، حق را از باطل تشخیص داده و دچار انحراف نشویم بیان کرد: انقلاب اسلامی به هیچ وجه شکست نخواهد خورد.

سردار پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر یزد نیز در این مراسم با اشاره به امنیت و قدرت ملی گفت: ایران کشوری با چهار محور اساسی در قدرت ملی است که نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی این محورها را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به مکتب شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی مکتب خادمی برای سعادت مردم است. تمام رفتارها، مدیریت و فرماندهی شهید سلیمانی مبتنی بر یک اصل بود و آن سرمایه اجتماعی است.

پورشمسی با اشاره به اینکه خصیصه و ویژگی خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی و اساساً مدل الهی حضرت امام خمینی(ره) بر پایه مردم بنا شده است گفت: اصلی ترین هدف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شکل گیری تمدن اسلامی است که بدون حضور و همراهی مردم غیرممکن است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه تمام رفتارها و برنامه‌های ما باید پیوست سرمایه اجتماعی داشته باشد بیان کرد: راهبرد اصلی دشمن در جنگ ترکیبی سایش سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی پروژه حذف مردم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: