کد خبر: 4025973
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: مسئولان و کارمندان دستگاه‌های اداری و شهرداری‌ها باید اصول برخورد با مردم به ویژه اصول رفتار عدالت‌گونه را به کار گیرند.

آیت الله ناصری، امام جمعه یزد به گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 13 دی ماه در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر یزد، اظهار کرد: خداوند متعال انسان را آفرید و در مسیر زندگی قرار داد و در این مسیر نیز پایانی برای کار انسان‌ها مشخص شده و در این مسیر و حرکت موقت، اعمال انسان را مدنظر قرار داده است.

وی با بیان اینکه کثرت اعمال ملاک خوبی نیست، عنوان کرد: ملاک اصلی در سنجش اعمال، حسنه بودن آن است بنابراین باید تلاش کنیم در اعمال خود رضای خدا و مردم را مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در جذب و تأمین بودجه، خدمت بیشتر به مردم است و باید برای مردم کار انجام شود تا از آنها انتظار همکاری و همراهی داشته باشیم و این همان توصیه‌ای است که حضرت علی(ع) به مالک نیز داشته‌اند.

ناصری تأکید کرد: اگر در شهرداری یا سایر ادارات، کار مردم به درستی و با سرعت بیشتری انجام شود، مردم با طیب خاطر عوارض و مالیات و سایر حقوق دستگاه‌ها را پرداخت می‌کنند.

امام جمعه یزد بیان کرد: تلاش کنید دست اندازهای اداری را رفع و قوانین را به نحوی اجرا کنید که مردم تحت فشار قرار نگیرند. وقتی به مردم خدمات ارائه شود و سرمایه و کار آنها معطل نماند، رغبت و انگیزه بیشتری برای همراهی با دستگاه‌ها و نهادها خواهند داشت بنابراین تلاش کنید مردم را در انجام امور اداری، دریافت پروانه و ... معطل نکنید.

ناصری ادامه داد: مسئولان و کارمندان دستگاه‌های اداری و شهرداری‌ها باید اصول برخورد با مردم به ویژه اصول رفتار عدالت گونه را به کار گیرند و در این صورت است که می‌توان از مردم انتظار همکاری داشت.

امام جمعه یزد در مورد کار فرهنگی نیز بیان کرد: اصل کار همه ما، کار فرهنگی و تربیتی است و با مشورت و برنامه ریزی ویژه و فراگیر می‌توان برنامه‌های فرهنگی مناسبی اجرا کرد تا گروهی که از جامعه دینی منفصل شده اند، دوباره به بدنه جامعه دینی بازگردند.

ناصری با تأکید بر اینکه فرزندان ما باید قدرت تشخیص خوب و بد را از یکدیگر داشته باشند، افزود: این قدرت تشخیص باید از زمان کودکی در افراد ایجاد شود تا بتوانند خوب و بد، حق و باطل را تشخیص داده و در دام دشمن گرفتار نشوند.

غلامحسین دشتی، رئیس شورای شهر یزد نیز در این دیدار اظهار کرد: شورای شهر یزد و شهرداری برای دریافت عوارض و سایر حقوق شهرداری روزهای سختی را سپری می‌کنند زیرا از یک سو بیت المال و از سوی دیگر حق الناس را مدنظر دارند.

دشتی با تأکید بر اینکه شورای شهر و شهرداری یزد در انجام اقدامات خود، قشرهای مختلف به ویژه محرومان را مدنظر دارند، افزود: تلاش ما ارائه خدمات شهری مناسب با ایجاد کمترین زحمت برای مردم به ویژه محرومان است.

یادآور می‌شود در این جلسه شهردار و برخی دیگر از اعضای شورای شهر یزد نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود همچنین بیان دغدغه‌های خود در حوزه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و ... پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: