کد خبر: 4027781
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد از سازش یک فقره پرونده با موضوع قتل عمد پس از گذشت پنج سال در این استان خبر داد.

محمدرضا حداد، رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی دادگستری یزد، محمدرضا حداد، رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد اظهار کرد: 5 سال پیش در یکی از شهرستان‌های استان در پی بروز اختلاف و مشاجره بین یک زن و شوهر که موجب درگیری و نزاع شد، متأسفانه زن توسط همسرش به قتل رسیده بود.

وی افزود: با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، نهایتاً رأی بر محکومیت متهم به قصاص نفس در یکی از شعب دادگاه‌های کیفری یک استان یزد صادر شده است.

این مقام قضایی با اشاره به تلاش برای اصلاح ذات‌البین در این پرونده، اظهار کرد: با همت اعضا و کارکنان شعبه 31 شورای حل اختلاف شهرستان یزد ویژه زندانیان و مشارکت صلح یاران، سرانجام محکوم این پرونده پس از گذشت 5 سال از مجازات قصاص با چوبه دار رهایی یافت.

حداد، قصاص را حق اولیای دم ذکر کرد و گفت: اما شیرینی عفو و گذشت و معامله با خدا است که انسان از حق مسلم و قانونی خود می‌گذرد و حیات دوباره ای به یک انسان می‌بخشد.

وی تصریح کرد: با گذشت از قصاص، امید به زندگی و جانی دوباره به یک محکوم به اعدام بخشیده می‌شود، اولیا دم نیز مشمول دعای خیر زندانی و خانواده او قرار خواهند گرفت.

یادآور می‌شود از ابتدای سال جاری تاکنون هفت پرونده از پرونده‌های محکومان به قصاص نفس، با همت اعضا و کارکنان افتخاری به سازش قطعی منتهی شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: