کد خبر: 4029192
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

گردشگری یزد با پیوست فرهنگی همراه باشد

استاندار یزد با اشاره به تشکیل شورای ویژه گردشگری در استان گفت: برنامه‌های گردشگری باید با پیوست فرهنگی و دارالعباده یزد همراه بوده و منشور کار فعالان و اماکن میراث و گردشگری باشد.

مهران فاطمی، استاندار یزد به گزارش ایکنا از یزد، مهران فاطمی، استاندار یزد، شب گذشته، 26 دی‌ماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد اظهار کرد: با توجه به اینکه در استان یزد شورای ویژه گردشگری تشکیل شده و یکی از کمیته‌هایی که در این شورا مصوب شده، شورای فرهنگی است لذا دغدغه‌ها و پیگیری‌های بزرگان استان در زمینه فرهنگی که توسط جمعی از اساتید دانشگاه نیز تدوین شده، بعد از تصویب در شورای فرهنگ عمومی اجرایی شد.

فاطمی افزود: گردشگری بهترین ثروتی است که می‌توان برای اقتصاد از آن بهره‌مند شد و در راستای توسعه و پیشرفت استان مورد استفاده قرار گیرد، متأسفانه دو سال گذشته به دلیل کرونا لطمه بسیار بزرگی به آن وارد شده و نیروی کار و متخصص از آن در حد وسیعی خارج شده و به شدت آسیب خورده است.

استاندار یزد گفت: بیش از چهار هزار نفر در این رشته در استان فعال هستند و لذا باید با تدوین برنامه‌های اصولی نسبت به حمایت از این بخش اقدام کرد اما مسائل فرهنگی نیز باید اجرایی شود و بهترین راهکار این است که با حضور تشکل‌های فعال گردشگری که خود همراهی داشته و آماده هستند و طرح خوبی که در دانشگاه یزد اجرایی شده جلسه‌ای با حضور تشکل‌ها، میراث فرهنگی، دانشگاه، صاحب نظران میراث تشکیل شده و بسته‌ای به عنوان پیوست فرهنگی قابل قبول با دغدغه دارالعباده یزد و به صورت عملیاتی تدوین و برای اجرا به فعالان این بخش ابلاغ شود.

فاطمی ادامه داد: قبل از اجرا باید این طرح در شورای فرهنگ عمومی مطرح و مصوب شود و برنامه‌ها با پیوست دارالعباده یزد برای بیان روایتگری، هتل‌ها و راهنمایان گردشگری و دیگر موارد در این بسته دیده شده و منشور کار فعالان و اماکن میراث و گردشگری باشد.

علیرضا سالار، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نیز در این نشست گفت: میراث فرهنگی آمادگی کامل دارد تا جهت رفع دغدغه‌های فرهنگی نهایت همکاری را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آژانس‌های مجاز همه دوره‌های آموزشی را طی کرده‌اند گفت: دغدغه مورد نظر در زمینه راهنمایان گردشگری است که همراه با تورهای گردشگری حضور پیدا می‌کنند و آمادگی داریم در صورت تأمین بودجه لازم برای هر اماکن گردشگری مشخص شده راهنمایان گردشگری از خود استان، مستقر شده و توضیحات به درستی برای گردشگران تبیین شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha