کد خبر: 4031488
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳

آیین‌نامه فرهنگی حوزه گردشگری در یزد تدوین می‌شود

استاندار یزد کدهای اخلاقی گردشگری را نوعی امر به معروف و نهی از منکر دانست و از تدوین آیین‌نامه فرهنگی حوزه گردشگری استان با همکاری دانشگاه یزد خبر داد.

مهران فاطمی، استاندار یزد به گزارش ایکنا از یزد، مهران فاطمی، استاندار یزد، امروز، 6 بهمن ماه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد که به منظور بررسی ظرفیت‌ها و تهدیدهای حوزه گردشگری استان برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ دینی و محیط زیست، امام جماعت توسعه و پیشرفت استان هستند اظهار کرد: تاکنون عمده تمرکزها بر توسعه سخت در استان بوده که علی رغم همه مباحث آن به جایگاه‌های خوبی رسیده‌ایم اما زین پس به طور ویژه از سایر ظرفیت‌های موجود در استان در راستای شکل‌گیری یزدی نوین استفاده خواهد شد.
 
وی لازمه توسعه و پیشرفت آینده یزد را دو بال «نوآوری، فناوری و بهره‌وری» و «گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی» دانست و گفت: این دو رویکرد و توجه به حفظ و تقویت فرهنگ دینی و محیط زیست در برنامه ریزی‌ها و اقدامات استان، باید به طور ویژه دنبال شود.
 
استاندار یزد با بیان اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و مزیت‌های بافت تاریخی و طبیعی استان می‌توان در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی تحول آفرین و ثروت آفرین بود، بیان کرد: تحقق این مهم مشروط به نگاه فرصت‌محور به ظرفیت‌ها با لحاظ ملاحظات فرهنگی است.
 
فاطمی بر تبیین قواعد حقوقی حاکم بر شهرهای ثبت شده در فهرست میراث جهانی تأکید و تصریح کرد: باید با بهره‌گیری از این فرصت، یزد را به عنوان مرکز دین مداری، صلح و آرامش و دیگر ویژگی خوب شاکله این فرهنگ، معرفی کنیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش، کدهای اخلاقی گردشگری را نوعی امر به معروف و نهی از منکر دانست و اضافه کرد: اساتید گروه گردشگری دانشگاه یزد با محوریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مدظله العالی در دانشگاه اقدام به تدوین یکسری پیوست نگاری‌های فرهنگی و به تعبیری کدهای اخلاقی گردشگری کرده‌اند که این کار، پس از بسط و تکمیل نهایی، به عنوان محور و ملاک کار در این حوزه قرار خواهد گرفت.
 
استاندار یزد با بیان اینکه در پیوست نگاری فرهنگی مذکور، نقش و وظیفه هر دستگاه مشخص می‌شود، گفت: نقش دولت در این امر هدایت، حمایت و نظارت خواهد بود.
 
فاطمی در ادامه از عزم جدی استان بر پیگیری توسعه استان در فضایی فرهنگی و دینی با حفظ اصالت‌ها و هویت‌های تاریخی، مذهبی و انقلابی خبر داد و بر تدوین دستورالعمل‌های فرهنگی و تبلیغات شهری، اماکن مذهبی، فضای مجازی، بازار، رفاهی و امنیتی و انتظامی توسط دستگاه‌های مسئول؛ جهت رعایت گردشگران داخلی و خارجی تأکید کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha