کد خبر: 4043989
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: گردشگری اسلامی باید مورد توجه باشد و میهمان نوازی یزدی‌ها نیز در ایام نوروز به شکل مشهود نشان داده شود.

گردشگری اسلامی مورد توجه مسئولان باشدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد، امروز، 27 اسفندماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد پرخیر و برکت ولیعصر (عج) و آرزوی تعجیل در فرج آن حضرت اظهار کرد: در شریعت هیچ موضوع و محوری نیست که دارای حکم شرعی نباشد و محوری ترین موضوع ما نیز مهدویت است و مهدویت هم دارای احکام شرعی فراوان و جامعی است.

وی ادامه داد: مهدویت از لحاظ شرعی دارای ابعاد اعتقادی، رفتاری و گفتاری است که از بعد اعتقادی، اعتقاد به آن حضرت به عنوان دوازدهمین امام معصوم (ع) و اعتقاد به تولد آن حضرت بر خلاف سایر فرق اسلامی و اینکه صاحب الزمان دادگستر جهان هستند نیز در ردیف واجبات قرار دارد.

مدرسی افزود: در بعد گفتاری، دعا کردن برای آن حضرت یک وظیفه و مسئولیت شرعی است و همچنین در بعد رفتاری نیز می‌توان به گذاشتن دست بر سر و قیام هنگام شنیدن نام مبارک حضرت ولیعصر (عج) اشاره کرد و وظایفی که مردم در دوران غیبت دارند به عنوان مسئولیت شرعی است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه انتظار فرج از ویژگی‌های مکلفان در دوران انتظار است گفت: صدقه دادن و مواظبت بر عدم آزار آن حضرت موضوعاتی مهم در دوران انتظار تا ظهور است.

وی با تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران و رشادت‌هایی که در رابطه با امنیت کشور به خرج می‌دهند و تلاش مداوم برای شناسایی مواضع نفوذی و برخورد قاطعانه در مقابل دشمن مخصوصاً در جریان حمله به مراکز جاسوسی اربیل در جوار مرزهای ما که هدفی جز ناامن کردن کشور نداشته‌اند بیان کرد: البته این اتفاق پیام‌هایی ارزشمند دارد و نشان از قدرت موشکی ایران است و بزرگترین خطر و نمایش توانمندی برای دشمنان ما هم به حساب می‌آید.

مدرسی ادامه داد: یکی  دیگر از پیام‌ها به این معنا است که کشور ایران اعلام کرد این حرکت از سوی ما بوده است و در مفهوم این موضوع نشان از استراتژی جدیدی در سیاست دفاعی ما دارد. پیام سوم این است که دشمن باید بداند از ورود به حوزه پیرامونی ایران دست بردارد و البته سپاه می‌توانست از سوریه هم حمله کند اما از ایران حمله کرد که اعلام کند از این پس هر گونه تعرضی مستقیماً با حمله و واکنش ایران مواجه می شود و بر همه کشورها و منطقه نیز توانمندی شاخص دفاعی ایران آشکار شد و این موضوع  که رژیم اشغالگر توان دفاع را ندارد و  نباید از آن پشتیبانی کنند.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم نیز این است که نشان داد ایران بر مناطق و کشورهای اطراف خود اشراف اطلاعاتی دارد و بر خلاف آنچه که دولت عراق اعلام کرد ما هیچ جاسوس خانه ای در این منطقه نداریم  این موضوع را بر همگان روشن ساخت.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اعدام دسته جمعی مسلمانان و شیعیان حجاز بیان کرد: حقوق دوگانه ای که غرب در این زمینه دارد و این یک نگاه خطرناک است که جریانات نامناسبی و ناشایستی به بار می آورد و لازم است در سطح بین المللی به آن توجه شود.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته سربازان گمنام گفت: نیروهای ارزشمندی که بخش زیادی از امنیت کشور و مردم مرهون و مدیون تلاش‌ها و ایثار و تیزهوشی این عزیزان است و ان‌شاءالله در عرصه های مختلف ترویج مبانی نظام اسلامی موفق‌تر باشند چراکه هدفی جز حفظ امنیت و دوام کلمه حق در قالب نظام جمهوری اسلامی ندارد.

وی با اشاره به رونمایی از سند تحول استان یزد تصریح کرد: در اجرای سند تحول باید به سند بالادستی یعنی سند آمایش به شکل هسمو و منسجم توجه شود و به طور مثال در بخش  کشاورزی باید الگوی کشت اصلاح شود و به سمت گیاهان کم آب خواه حرکت کنیم چرا که کمرنگ شدن و یا حذف کشاورزی کار درستی نیست، از سوی دیگر گردشگری اسلامی باید مورد توجه باشد و میهمان نوازی یزدی ها نیز در ایام نوروز به شکل مشهود نشان داده شود و یک نکته مهم در این زمینه اینکه در کنار فضاهای در نظر گرفته شده برای برپایی چادر مسافران سالن های سرپوشیده ای نیز همراه با نظارت برای چادرزدن مسافران نوروزی در نظر گرفته شود و  با توجه به احتمال هوای سرد و یا گرد و غبار باید در این زمینه نیز تمهیداتی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر بحث تنظیم بازار است که باید مسئولان اجرایی و نظارتی در این زمینه  به شکل جدی تر پشت کار داشته باشند و در ایام تعطیلات نوروز نظارت ها و کنترل قیمت ها  رها نشود. در موضوع کرونا نیز مردم رعایت پروتکل ها را برای حفظ سلامت فردی و عمومی مورد توجه قرار دهند که این ویروس قابل کنترل و مدیریت باشد.

مدرسی افزود: یزد در سال جدید با پیشرفت و عدالت همراه باشد و پایه این کار هم تقویت مراکز دانش بنیان، فناورمحور  و به کارگیری افراد توانمند و شایسته در نظر گرفته شود.  در این زمینه خانواده های یزدی نیز بر اساس سند تحول سامان پیدا کنند به ویژه در موضوع معیشتی، ازدواج و فرزند آوری و آسیب های اجتماعی که باید مورد توجه همه بخش ها قرار گیرد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: