کد خبر: 4045368
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از پوشش امدادی ۳۰ مورد حادثه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: ۱۰۵ نیروی عملیاتی در قالب ۳۰ تیم به این حوادث امدادرسانی داشتند.

محسن حرازی زاده، مدیرعامل هلال احمر یزدبه گزارش ایکنا از یزد، محسن حرازی‌زاده یزدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، امروز، 8 فروردین‌ماه در نشست مجازی با خبرنگاران در تشریح خدمات این جمعیت در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی اظهار کرد: با شروع طرح از 25 اسفندماه 1400 تا هفتم فروردین‌ماه امسال، امدادگران هلال‌احمر در مجموع 30 مأموریت امدادی را پوشش داده‌اند که در صدر این حوادث به ترتیب، حوادث جاده‌ای 17 مورد، خدمات حضوری 8 مورد و حوادث شهری 5 مورد بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در این مأموریت‌ها 52 نفر در حوادث جاده‌ای، 9 نفر در حوادث شهری و 9 نفر با مراجعه حضوری به پایگاه‌های امدادی خدمات گرفته‌اند و در این عملیات‌ها هفت نفر نجات یافتند که توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک‌ترین مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی با اشاره به اینکه 105 نیروی عملیاتی در قالب 30 تیم به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین چهار مورد عملیات فنی رهاسازی در حوادث ترافیکی انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه، از اطلاع تا حضور در صحنه را 6 دقیقه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را 55 دقیقه و 35 ثانیه اعلام کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: بیشترین علمیات انجام شده در شهرستان تفت با 6 حادثه، ابرکوه با پنج حادثه و یزد با چهار حادثه بوده است.

حرازی‌زاده تأکید کرد: همکاران ما در معاونت امداد و نجات هلال‌احمر و با شماره 112 در هر ساعت از شبانه‌روز آماده پاسخگویی و اعزام تیم‌های امدادی به صحنه حوادث هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: