کد خبر: 4045620
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر گفت: تاکنون 6 هزار جلسه خانگی قرآن کریم در سطح کشور به ثبت رسیده و قرار است این تعداد افزایش یابد‌‌.

ثبت ۶ هزار جلسه خانگی قرآنی در کشوربه گزارش ایکنا از یزد، حسین قادری، دبیر جامعه فرهنگی و قرآنی عصر، 10 فروردین ماه در گردهمایی مسئولان و مربیان جلسات خانگی و مردمی قرآن کریم در شهرستان مهریز بر شیوه‌های حمایتی جامعه قرآنی عصر از این جلسات، تأکید و اظهار کرد: ارائه محتوا و مهارت افزایی مربیان جلسات خانگی قرآنی؛ همچنین شیوه حلقه گردانی برای رشد و ارتقای این جلسات از جمله فعالیت‌های جامعه عصر است.

این فعال قرآنی در آستانه ماه مبارک رمضان و با بیان اینکه جلسات خانگی قرآنی، خانه محور، محله محور و مخاطب محور است افزود: در مناسبت‌های مختلف، پویش‌هایی راه اندازی می‌شود. در ماه مبارک رمضان که ماه قرآن است نیز پویش جلسات روزانه قرآن برگزار خواهد شد و لذا مربیان سعی کنند جلسات قرآنی را افزایش دهند.

قادری عنوان کرد: در ایام شیوع کرونا با ابتکار جامعه قرآنی عصر، پویش روضه خانگی با اعضای خانواده و روضه‌های تلفنی به ویژه در ماه محرم و صفر راه اندازی شد.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری قرآنی ثقلین یزد تأکید کرد: کسی که به دنبال نشر مفاهیم قرآنی است باید روزانه و در خلوت نیز با قرآن انس داشته باشد. همچنین در ادارات و نهادهای مختلف می‌توان جلسات قرآن برگزار کرد.

قادری افزود: یکی از اهداف جامعه قرآنی عصر، راه اندازی و ثبت ۱۰۰ هزار روضه خانگی قرآنی در سراسر کشور است و الحمدالله با وجود خسارت‌های فرهنگی کرونا، تاکنون ۶ هزار جلسه خانگی قرآنی در سراسر کشور در سامانه این مؤسسه به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به تهاجم پی در پی دشمن علیه فرهنگ ایران اسلامی طی سال‌های گذشته تأکید کرد: دشمن کارشناسانه و در قالب جنگ نرم زیرساخت‌های فرهنگی و نسل ما را مورد هدف قرار داده است. اشاعه بی‌حجابی، سگ‌گردانی و نگهداری از حیوان خانگی خرده فرهنگ‌های غربی هستند که به مرور جایگزین سبک زندگی ایرانی اسلامی شده اند.

قادری با معرفی کتاب «به اضافه مردم» که برای جلسه گردانی و موفقیت در کارهای گروهی مفید است گفت: از تمام جلسات خانگی بازدید به عمل می‌آید و اگر جلساتی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است، دوباره احیا شود.

این فعال قرآنی همچنین به پرچم مختص روضه‌های خانگی اشاره کرد و افزود: پرچمی متبرک به حرم مطهر رضوی و حرم مطهر حضرت معصومه(س) برای روضه‌های خانگی طراحی شده است که اکنون به ۶۴ جلسه خانگی شاخص در استان تحویل داده می‌شود تا در جلسات قرآنی مورد استفاده قرار گیرند.

یادآور می‌شود حجت‌الاسلام مؤمن، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهریز نیز در این گردهمایی مواردی را بیان کرد و گروه تواشیح همای رحمت به اجرای برنامه پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: