کد خبر: 4056604
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

محمود رهبران، محقق و نویسنده یزدی گفت: یکی از آرزوهای استاد اسلامی ندوشن این بود که در کنار آرامگاه فردوسی کتابخانه‌ای از آثار ایشان و همچنین کتاب‌هایی که در کتابخانه شخصی مرحوم جمع‌آوری شده بود، احداث شود لذا کتاب‌های خود را به این محل اهدا کردند اما این اقدام صورت نگرفت.

محمدعلی اسلامی ندوشنبه گزارش ایکنا از یزد، محمود رهبران، محقق و نویسنده برجسته کتب فرهنگی استان یزد، شامگاه، 22 اردیبهشت‌ماه در مراسم بزرگداشت مرحوم اسلامی ندوشن که در مدرسه ایرانشهر یزد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از آرزوهای مرحوم اسلامی ندوشن این بود که در کنار آرامگاه فردوسی کتابخانه‌ای  از آثار ایشان و همچنین از کتاب‌هایی که در کتابخانه شخصی مرحوم جمع‌آوری شده بود، احداث شود. در همین راستا کتاب‌های خود را به این محل اهدا کردند اما بنا به دلایلی که هرگز مشخص نشد، این اقدام صورت نگرفت و امیدواریم اکنون بعد از فوت این مرحوم این درخواست اجابت شده و کتابخانه‌ای به نام دکتر اسلامی ندوشن در کنار آرامگاه فردوسی و با کتاب‌هایی که او اهدا کرده بود، ایجاد شود.

اصغر دادبه، استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبايی و حافظ‌شناس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه فرهنگ این مرز و بوم توسط افرادی همچون مرحوم اسلامی ندوشن ماندگار است، گفت: وظیفه داریم نسل جدید را با فرهنگ و آداب پیشینیان آشنا کنیم و نگذاریم فرزندانمان با این آداب بیگانه شوند.

شیرین بیانی، همسر مرحوم اسلامی ندوشن نیز در پیامی تلفنی گفت: در فرهنگ سرزمین ما همواره همزیستی مسالمت آمیز و همراهی ادیان زبانزد بوده و مرحوم اسلامی ندوشن خاطرات بسیار زیادی از دبیرستان ایرانشهر دارد.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: امیدواریم با تلاش شما بزرگواران نسل جدید با کتاب‌ها و همچنین اهداف این مرحوم آشنا شوند و در راه اعتلای فرهنگ و ادب فارسی گام بردارند.

محمدکاظم رحیمی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم، گفت: مرحوم اسلامی ندوشن سال‌های سال برای این آب و خاک و همچنین حفظ فرهنگ تلاش کرد و باید به فرزندان خود این پیام را منتقل کنیم که با حافظ و سعدی و بزرگانی همچون مرحوم اسلامی ندوشن فرهنگ این آب و خاک ماندگار بماند و ماندگاری در همین تلاش‌ها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: