کد خبر: 4057266
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶

امام جمعه یزد با تأکید بر لزوم برگزاری مستمر کنگره شهدای مدافع سلامت گفت: سیره شهدای مدافع سلامت باید برای پزشکان جوان تبیین شود تا روحیه ایثار در آنها تقویت شود.

سیره شهدای مدافع سلامت برای پزشکان جوان تبیین شودبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، 25 اردیبهشت ماه در دیدار با اعضای ستاد هشتمین کنگره شهدای مدافع سلامت کشور ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همت دانشگاه علوم پزشکی یزد برای برگزاری کنگره شهدای مدافع سلامت اظهار کرد: امیدواریم یزد بتواند همچون همیشه در اجرای این برنامه در کشور سرآمد و الگو باشد و بتواند اقدامات تأثیرگذاری انجام دهد که موج تأثیرگذاری آن در لایه‌های مختلف جامعه نفوذ کند.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این کنگره تأکید کرد و گفت: شهدای مدافع سلامت و شهدای راه سلامت باید به همه مردم معرفی شوند و امیدواریم این مهم با همت اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدی مدافع سلامت محقق شود. وصایای این شهدا، خاطرات آنها و خاطرات خانواده و همکاران آنها باید با شیوه‌های خلاقانه به مخاطبان ارائه شود تا در اذهان باقی بماند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: این خاطرات و شیوه و منش کاری این شهدا باید حداقل در دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان شود تا بتوانیم روحیه ایثارگری را در پزشکان جوان نیز تقویت کنیم.

عمیدالدین خطیبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد یادواره شهدای مدافع سلامت اظهار کرد: فعالیت این ستاد از سال 1390 آغاز شده و هر سال حداقل یک یادواره شهدا برای شهدای حوزه بهداشت و درمان و شهدای مدافع سلامت برگزار شده است.

محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نیز در این مراسم اظهار کرد: کادر پزشکی در این دو سه سال اخیر جانفشانی کردند و با این جانفشانی‌ها امروز شاهد افول این بیماری منحوس در جامعه هستیم و این اتفاق رخ نمی‌داد مگر با ایثاری که پزشکان در این عرصه داشتند.

جوکار عنوان کرد: حضور پزشکان متخصص در مناطق محروم مصداق خدمت به مردم آن هم از نوع صادقانه و خالصانه آن و سفارش خداوند متعال است. امروز بر ما لازم است که مراتب تقدیر و تجلیل خود را از جایگاه چنین افراد مخلصی در جامعه داشته باشیم و اگر بخواهیم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما تداوم پیدا کند، باید از شهدا تجلیل شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با تأکید بر لزوم انجام کارهای نو در حوزه بزرگداشت شهدا افزود: تحقق این امر نیازمند همفکری و هم اندیشی است تا بتوانیم برنامه ای رقم بزنیم که برای نسل امروز جذاب و برای آنها تأثیرگذار باشد.

وی از حمایت‌‌های آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در برگزاری دوره های مختلف این یادواره قدردانی کرد.

یادآور می‌شود در کل کشور 300 نفر از پزشکان، پرستاران، خدمه بیمارستان‌ها، بهیاران و سایر کادر پزشکی در اثر کرونا جان خود را از دست دادند که این تعداد در استان یزد 9 نفر بوده که نام 6 نفر از آنها در جرگه شهدا به ثبت رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: