کد خبر: 4057268
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶

مجموعه 15 جلدی «عاشقانه‌های شاهنامه» اثر امیررضا وزیری، نویسنده و هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما، به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی با حضور جمعی از مسئولان در یزد رونمایی شد.

مجموعه «عاشقانه‌های شاهنامه» در یزد رونمایی شدبه گزارش ایکنا از یزد، مجموعه 15 جلدی «عاشقانه‌های شاهنامه» اثر امیررضا وزیری، نویسنده و هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما، به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی با حضور جمعی از مسئولان در یزد رونمایی شد.

اصغر دادبه، استاد دانشگاه در این مراسم با اشاره به اینکه شاهنامه دارای بخش‌های بسیار مختلفی است که می‌توان با تبدیل آن به نمایشنامه و یا کتاب‌های کوچک همراه با شعر به سمت مقصد اصلی توجه داده شوند، اقدام امیررضا وزیری، نویسنده و هنرمند یزدی را قابل تقدیر دانست.

وی ادامه داد: در گذشته بهترین دانشجویان در رشته ادبیات فارسی تحصیل می‌کردند اما متأسفانه اکنون افرادی که شاهنامه را می‌دانند و یا ادبیات معاصر را علاقه دارند در رشته ادبیات تحصیل نمی‌کنند. و اکنون به گونه‌ای است که در مدارس نیز دانش آموزان به سمت رشته‌های ریاضی و علوم تجربی سوق داده می‌شوند و رشته ادبیات مورد بی‌مهری واقع شده و هر چند در طبقه بندی جهانی در فنون علمی سرآمد هستیم اما در فنون انسانی دچار عقب‌گرد شده‌ایم و لذا بهترین‌ها باید در رشته ادبیات تحصیل کنند.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این نشست اظهار کرد: آثاری همچون شاهنامه که خصلت‌هایی همچون جوانمردی، گذشت، نیکوکاری میهن دوستی و دیگر خصلت‌های انسانی را تشویق می‌کند، بسیار می‌تواند به عنوان الگویی برای نسل امروز معرفی شود و می‌توان با معرفی این کتاب‌ها در بین نسل جوان نسبت به گسترش اخلاق نیکو تلاش کرد.

امیررضا وزیری، نویسنده و هنرمند یزدی نیز در این نشست با اشاره به اینکه در این مجموعه از نگاهی دیگر به شاهنامه پرداخته شد گفت: متأسفانه در دانشگاه‌ها و مدارس نسبت به شاهنامه بی‌مهری می‌شود و لذا امیدوارم با تحریر این کتاب نقش کوچکی در معرفی بیشتر شاهنامه داشته باشم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: