کد خبر: 4057595
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵

ورونیکا بانوی تازه مسلمان شده آلمانی در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد یزد حضور یافت و از سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش گفت.

ورونیکا و سخت‌ترین تصمیم زندگیبه گزارش ایکنا از یزد، مریم فاضلی «ورونیکا» بانوی تازه مسلمان شده آلمانی، روز گذشته، 26 اردیبهشت‌ماه در جمع دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد حضور یافت و از سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش گفت.

وی در این نشست به بیان سخنانی پیرامون مبانی دین اسلام و چگونگی پذیرفتن دین اسلام پرداخت و توجه فوق‌العاده به معانی و معرفت به قرآن و ادعیه از جمله صحیفه سجادیه و سایر مبانی اسلام از سوی این بانوی تازه مسلمان توجه حضار را به خود جلب کرده بود.

ورونیکا با اشاره به زندگی 30 ساله در حکومت کومنیستی گفت: همواره با خود می‌گفتم این نمی‌تواند حکمت زندگی باشد، چگونه می‌توان بدون هیچ الگو و راهنمایی به زندگی ادامه داد و این سؤالات همیشه در ذهن من وجود داشت.

وی شیرین‌ترین لحظه زندگی‌اش را زمانی دانست که در حرم حضرت معصومه(س) یا بر سر سفره‌های اهل بیت(ع) کنار مردم شیعه می‌نشیند و بیان کرد: خداوند به من این توفیق را داده و خواهد داد تا برای مظلومیت اهل بیت(ع) و ظلمی که به آنها روا شده است، گریه کرده و اشک بریزم.

این بانوی تازه مسلمان شده با اشاره به نداشتن حجاب زن مسلمان ایرانی و آسیب‌های اجتماعی در ایران گفت: نداشتن حجاب در ایران باعث آسیب‌های اجتماعی بیشتری خواهد شد. هر مسلمانی موظف است قوانین الهی را رعایت کرده تا هر روز بیش از  پیش رشد و پیشرفت کند. آسیب‌های اجتماعی باید ما را بیشتر به فکر بیندازند و برای ما شفاف شود که اسلام دشمنان زیادی دارد و دشمن از غفلت‌ها، جدی نگرفتن‌ها، بی‌توجهی‌ها و بی‌بصیرتی‌ها استفاده می‌کند و این را بدانیم که حجاب بهترین و مهمترین محافظ برای بانوان است چرا که از کرامت آنها حراست می‌کند.

در پایان این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و با حضور مسئولان دانشگاهی برگزار شد، ورونیکا، بانوی تازه مسلمان شده به سوالات دانشجویان در زمینه‌های مختلف پاسخ داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: