کد خبر: 4057726
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: بهترین راه نجات از تاریکی‌ها، ظلمت‌ها و حوادث روزگار این است که انسان خودش را به نور الهی و نور علم متصل کند.

محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران یزد به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، امروز، 27 اردیبهشت ماه در نشست اخلاقی و جلسه شورای اداری این نهاد با اشاره به حکمت 147 نهج البلاغه اظهار کرد: كميل بن زياد عنوان می‌کند: امام علی(ع) دست مرا گرفت، و به سوى قبرستان كوفه برد، آنگاه حضرت آه پُر دردى كشيد و فرمود: «اى كميل بن زياد اين قلب‌ها بسان ظرف‌هايى هستند، كه بهترين آنها، فراگيرترين آنها است، پس آنچه را مى‌گويم در قلب خود حفظ کن و آن را نگه دار و بدان مردم سه دسته‌اند: دانشمند الهى، دانش طلبانی که در راه رستگاری و نجات دنبال تحصیل علم هستند و انسان‌های احمق كه با وزش هر بادى حركت مى‌كنند، نه از روشنايى دانش نور گرفته‌اند، و نه به پناهگاه استوارى پناه دارند.

کارگر شورکی افزود: گروه سومی که امام فرمودند، انسان‌هایی هستند که استقلال فکری ندارند و بیشتر به دنبال تبلیغات دشمنان اسلام و قرآن هستند، و کورکورانه از رسانه‌های معاند غربی پیروی می‌کنند و این گونه افراد در ظاهر خود را عاقل می‌دانند ولی در واقع  جزء همین گروه سوم قرار می‌گیرند. این افراد از خود نوری ندارند و از هادیان جامعه نیز نوری دریافت نمی‌کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: این جملات امام معصومی است که در واقع قرآن ناطق است و ارتباط با عالمِ دیگر دارد لذا در ادامه فرمود: «يَمِيلُونَ مَعَ كُلِّ رِيح»، اینها انسان‌های ضعیف الإاراده‌ای هستند که از خود وزنی ندارند و اهل فکر و اندیشه نیستند و از نور علم بهره‌ای نبرده و در تاریکی به سر می‌برند. علت بسیاری از مفاسد اجتماعی این است که انسان‌ها از نور علم و هدایت مربیان دلسوز جامعه استفاده نکرده اند و لذا از پشتوانه محکمی هم برخوردار نیستند.

کارگر شورکی با اشاره به ثبت‌نام حوزه‌های علمیه افزود: بهترین راه نجات از تاریکی‌ها، ظلمت‌ها و حوادث روزگار این است که انسان خودش را به نور الهی و نور علم متصل کند و یکی از راه‌های اتصال به نور علم و علما، تحصیل در حوزه‌های علمیه است که اکنون زمینه ثبت‌نام برای آقایان و بانوانی که استعداد تحصیل علوم دینی را دارند، فراهم شده است.

وی به دو مسئله مهم مردمی‌سازی یارانه‌ها و بحث جمعیت اشاره و بیان کرد: اکنون دولت در حال اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها است. اصل طرح بسیار خوب است و در صورت اجرای درست به نفع اکثریت جامعه و کشور است و ما باید واقع بینانه به این امر نگاه کنیم و نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی با سوء تبلیغات اهداف این طرح را وارونه جلوه دهند چرا که کمترین سود اجرای این طرح این است که جلو فساد و رانت گرفته می‌شود و کسانی که قبلاً از عدم اجرای این طرح سودهای کلان برده‌اند و از رانت بیشتر استفاده می‌کرده‌اند، بیشتر هم مخالف اجرای این طرح هستند.

وی بیان کرد: همچنین هفته ای که در آن قرار داریم هفته جمعیت نام دارد و البته این مسئله برای کشور ما از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که جمعیت ایران اکنون به پیری می‌رود لذا باید بحث فرزندآوری و افزایش جمعیت در اولویت دولت و مردم قرار گیرد و خوب است در این زمینه کار علمی، پژوهشی بیشتری انجام شود و پیشنهاد می‌شود در حوزه خواهران، یک کارگروه در زمینه جمعیت تشکیل شده و هر آنچه که باعث رغبت و افزایش فرزندآوری در میان گروه‌های هدف می‌شود پیگیری، و اجرایی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: