کد خبر: 4057736
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از پلمب یکی از اقامتگاه‌های سنتی یزد خبر داد و گفت: این واحد به دلیل عدم رعایت شئون اسلامی و زیر پا گذاشتن فرهنگ اصیل دارالعباده و پس از چندبار تذکر پلمپ شد.

اقامتگاه سنتی در یزد پلمپ شدبه‌ گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، احمد آخوندی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد، لزوم توجه به رعایت موازین اسلامی را ضروری دانست و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خط قرمزهای یزد، رعایت شئون اسلامی و حفظ فرهنگ اسلامی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: البته اعتراضات مردمی از نحوه فعالیت این اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شهر یزد و عدم رعایت ضوابط منجر شد تا با همکاری اداره‌کل نظارت بر اماکن عمومی استان از فعالیت این واحد جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه همه واحدها ملزم به رعایت قوانین و مقررات هستند، گفت: در خصوص فعالیت‌های متفرقه نیز باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

آخوندی تأکید کرد: برگزاری موسیقی زنده، فیلم‌برداری با پهباد، برگزاری مراسم تولد و عروسی، عکاسی از مراسم و ... از جمله مواردی است که متضمن اخذ مجوز از مراجع ذی‌ربط است.

به گفته وی، داشتن پروانه بهره‌برداری معتبر، اخذ تائید صلاحیت کارکنان، حضور مدیر واحد به‌عنوان مسئول پاسخگویی نیز جزء معیارهای رعایت ضوابط توسط تأسیسات گردشگری است که همه واحدها ملزم به رعایت آن هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: