کد خبر: 4057866
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امروز چشم امید جامعه و انقلاب اسلامی ایران به سمت جوانان است تا با تهذیب نفس و تحصیل علم جامعه را در مسیر توسعه قرار دهند.

جوانان با تهذیب نفس و تحصیل علم به توسعه کشور کمک کنندبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 28 اردیبهشت ماه در مراسم جشن تکلیف مدرسه ملاصدرا که در کتابخانه آیت‌الله وزیری یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه خلقت انسان بی هدف نیست و همه موجودات عالم در حال انجام وظایف خود هستند و هیچ کدام از وظایف خود تخطی نمی‌کنند، اظهار کرد: این وظایف به درستی انجام شده که دنیا استوار مانده و خداوند برای کوچکترین موجودات هم مأموریت دارد.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در دنیا بر روی جانوران و حشرات از ریزترین تا کهن‌ترین و بزرگترین بیان کرد: بررسی زندگی موجوداتی همچون مورچه و زنبورعسل، خلقت هدفمند جهان آفرینش را برای انسان به نمایش می‌گذارد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه خداوند متعال به فکر تمام موجودات و مخلوقات خود بوده است، افزود: در خلقت هر موجودی حکمتی داشته است. حیات و ممات ما در دست خداوند متعال است و همه در برابر خداوند متعال فقیر و ناتوان هستیم بنابراین وظیفه ما در برابر خالق متعال، عبادت و شکرگزاری است.

وی خطاب به دانش آموزان بیان کرد: دنیا دنیای حرکت به جلو است و باید به جایگاه بالای کمال برسیم بنابراین درس بخوانید و بدانید که تنها رفیق همیشگی، خدا است و همه چیز را باید از او بخواهید و اطمینان داشته باشید که هیچکس همچون او توانا و کمک کار شما نیست.

ناصری تأکید کرد: پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بهترین الگو هستند و نباید برای الگوبرداری به دنبال انسان‌های بی‌هویت برویم بلکه با تلاش در مسیر تحصیل علم، سازندگی نفس و با استفاده از قدرت تفکر و تعقل، از برکات و نعمات خداوند متعال بهره مند شویم. باید قدردان نعمت‌های خدا باشیم و وقت و عمر و جوانی خود را صرف اقدامات باطل نکنیم.

امام جمعه یزد به دانش آموزن توصیه کرد: شما دانش آموزان عزیز باید تلاش کنید و خوب درس بخوانید و از خدا بخواهید که راه درست را به شما نشان دهد و با حضور قلب نماز بخوانید و راز و نیاز و عبادت را هرگز فراموش نکنید. چشم امید جامعه به شما است و امیدوارم که در آینده با تحصیل علم و تهذیب نفس، کشور را در مسیر توسعه قرار دهید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: