کد خبر: 4057985
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به خاطراتی از زمان شکل‌گیری سپاه در استان یزد، به اقدامات ابتکاری این نهاد در دوران دفاع مقدس پرداخت.

سپاه الغدیر یزد کادرسازی را در اولویت قرار دهدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 28 اردیبهشت ماه در دیدار با سردار زارع کمالی، فرمانده جدید سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به خاطراتی از زمان شکل‌گیری سپاه در استان یزد اظهار کرد: با اقداماتی که در سپاه یزد انجام شد، بسیار قوی در جبهه‌ها حاضر شدیم و هم در زمینه نظامی و هم تدارکاتی جایگاه مؤثری داشتیم.

وی با اشاره به اقدامات ابتکاری که توسط سپاه یزد در دوران دفاع مقدس انجام شد، افزود: نیروهای سپاهی و بسیجی یزد نیروهایی همراه، همدل، متدین، دلسوز و شجاع بودند و این روحیه اکنون نیز با وجود تفاوت‌های بسیار در شرایط امروز و دیروز، بر نیروهای سپاهی و بسیجی یزد حاکم است.

ناصری عنوان کرد: آن زمان به رزمندگان یزدی می‌گفتم که این تفنگ همیشه در دست ما نیست و بعد از جنگ باید قلم به دست بگیرید و در سنگر علمی با دشمن مقابله کنید و اکنون بسیاری از رزمندگان آن دوران به افرادی نخبه و فرهیخته تبدیل شده‌اند.

امام جمعه یزد بیان کرد: به پاسداری نباید به عنوان یک شغل نگاه شود بلکه باید به عنوان یک وظیفه به آن نگاه کرد به همین دلیل نیروهای سپاهی باید از بین افرادی متدین، ولایتمدار و مسئولیت پذیر انتخاب شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید برای آینده سپاه نیز کادرسازی شود، افزود: باید افرادی که از نظر علمی، فنی و اعتقادی مفید هستند برای پاسداری از انقلاب اسلامی تربیت شوند.

ناصری با اشاره به اینکه سپاه در همه صحنه‌ها نیازمند ابتکار است، عنوان کرد: باید در تربیت نیروها و کادرسازی برای آینده، بحث خلاقیت، تفکر و تعقل مدنظر باشد تا در آینده نیروهایی خلاق و ایده پرداز در این مجموعه داشته باشیم.

سردار حسین زارع کمالی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های امام جمعه یزد از برنامه‌های سپاه الغدیر و تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: امیدوارم بتوانم در مسئولیت جدید اهداف مدنظر سپاه پاسداران و فرمانده کل قوا، حضرت آیت الله خامنه ای را محقق کنم.

زارع کمالی یادآور شد: رهبر انقلاب در جمع سپاهیان فرامین هشت گانه ای برای نیروهای سپاه تعیین کردند که تقویت بنیه دفاعی نظام، مقابله با اهداف دشمن در جنگ ترکیبی، مردمی بودن، کادرسازی کردن و ... از جمله این فرامین بود.

وی بیان کرد: امیدواریم هم نیاز استان را بتوانیم پاسخ بگوییم هم به رهنمودهای رهبری جامعه عمل بپوشانیم و در این مسیر نیازمند راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در استان هستیم. سپاه هر کجا که اهداف انقلاب و نیاز استان حکم کند، با تمام قوا و تجهیزات در میدان آماده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: