کد خبر: 4058922
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه 70 درصد معابر و اماکن شهر یزد نیازمند مناسب‌سازی برای معلولان است گفت: در حوزه حمل و نقل نیز تنها 30 دستگاه اتوبوس برای این قشر مناسب‌سازی شده‌ است.

فخرالسادات خامسی، عضو شورای اسلامی شهر یزدبه گزارش ایکنا از یزد، فخرالسادات خامسی هامانه، عضو شورای اسلامی شهر یزد، امروز، 1 خردادماه در نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: زمانی که بحث مناسب‌سازی صورت می‌گیرد صرفاً معلولان مورد توجه نیستند و علاوه بر این عزیزان، اقشار دیگری از جمله‌ سالمندان،‌ زنان باردار و‌ کودکان هم مطرح می‌شوند که بالغ بر 100 هزار نفر در یزد هستند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: برای نخستین بار در سال 97 طرح هر منطقه، یک پارک؛ یک معبر در شهر یزد آعاز شد و در هر منطقه یک پارک مناسب‌سازی صورت گرفت.

خامسی با بیان اینکه با توجه به این اقدام،‌ ناضران معلول در تمامی پروژه‌های شهرداری به کار گرفته شد و طرح‌ها حتماً باید به تأیید این شخص می‌رسید،‌ گفت: در حال حاضر به صورت کلی نزدیک به 70 درصد از کل معابر و اماکن یزد نیازمند مناسب‌سازی است و باید برای آن اقدامات مناسب صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل 160 دستگاه اتوبوس در یزد داریم که 30 مورد آن برای معلولان مناسب‌سازی شده‌اند ولی مابقی این اتوبوس‌ها اصلاً قابلیت مناسب‌سازی ندارند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: برای رفع این مشکل باید وسایل حمل و نقل عمومی مناسب‌سازی شده، اضافه شود و تاکنون هم دو دستگاه مینی‌بوس در اختیار معلولان قرار گرفته است.

خامسی افزود: در نخستین اقدام کمیته مناسب‌سازی شورای شهر گزارش‌گیری از نقاط ضعف اقدامات صورت گرفته و نیازهای سطح شهر برای مناسب‌سازی در حال انجام است تا بتوان بهترین برنامه‌ریزی برای این زمینه گرفته شود.

وی افزود: قرار شده که علاوه بر ناظران افتخاری معلول،‌ انجمن‌ها هم یک نماینده داشته باشند تا با این ناظران مرتبط باشند و به این وسیله مناسب‌سازی پروژه‌ها بدون هیچ مشکلی انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: 1200 هکتار زمین کوه کاسه به شهرداری واگذار شد که می‌تواند بزرگترین تفرجگاه یزد در این منطقه ایجاد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: