کد خبر: 4059262
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: فعالیت در فضای مجازی نیازمند قدرت تشخیص حق از باطل است و اگر این قدرت وجود نداشته باشد، آسیب‌زا خواهد بود.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، 2 خردادماه در دیدار با مدیران صدا و سیمای مرکز استان با اشاره به اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی به عنوان یک ابزار مورد استفاده انسان امروز است اظهار کرد: اگر قدرت تشخیص حق و باطل یا خوب و بد در این فضا وجود نداشته باشد، می‌تواند آسیب‌زا باشد.

وی عنوان کرد: این قدرت باید در دوران تحصیل و از ابتدای زمان آموزش در دانش آموزان تقویت شود این در حالی است که در سیستم آموزشی قدیمی که دستاورد غربی‌ها است، تفکر، تدین و تعقل حذف شده است.

ناصری با اشاره به کتاب شجرات مرحوم شاه آبادی بیان کرد: مرحوم شاه آبادی با تعابیر خاص خود، خام فروشی و خرید محصولات فرآوری شده ای که مواد اولیه آن در کشور ما موجود است را حماقت می‌دانست.

وی با بیان اینکه باور نسبت به توانایی‌های جوانان کشورمان باید در تک تک افراد جامعه از کارگران و مهندسان و دانشجویان تا پزشکان و صاحبان ایده ایجاد شود، افزود: بی شک استعداد جوانان ما بسیار بیشتر و ذهن‌های جوانان ما خلاق‌تر از کشورهایی است که امروز به صورت گسترده محصولات آنها را وارد کشور خود می‌کنیم.

ناصری با تأکید بر لزوم ایجاد تحول در سیستم آموزشی عنوان کرد: اگر این تحول ایجاد شود، سیستم تولید نیز در کشور ما متحول خواهد شد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: نوجوانان ما همچنین باید قدرت تشیخص حق از باطل داشته باشند تا در دنیای امروز به ویژه فضای مجازی دچار سردرگمی و انحراف نشوند. برای تحول و تغییر رویه هرگز دیر نیست و اکنون باید به سرعت برای تربیت نسل آینده به عنوان نسل متفکر، خلاق، متدین و متعهد اقدام کنیم.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقاومت امام خمینی(ره) برای حفظ انقلاب افزود: هرگز ندیدم که امام یک لحظه نسبت به این موضوع کوتاه بیایند و ویژگی امام این بود که عقل فعال داشت و پشتوانه همه امور ایشان، تفکر بود.

امام جمعه یزد اظهار کرد: این تفکر سبب شده بود که امام تصمیمات اشتباه نگیرند و از آنجا که خود می‌دانستند مبنای صحبتشان، تفکر است، هرگز از سخنان خود کوتاه نمی‌آمدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: