کد خبر: 4059658
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ستاد اجرایی فرمان امام از جمله نهادهایی است که به واسطه فعالیت‌ها خود می‌تواند به بحث راه‌اندازی صنعت پوشاک در سراسر کشور ورود کند.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 4 خردادماه در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکت که به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و امضای تفاهم‌نامه با استانداری به یزد سفر کرده است، اظهار کرد: کار ستاد اجرایی فرمان امام، خدمت به مردم است و آنچه خیمه‌های انقلاب را برپا نگه داشته، دعای مردم محروم و مستضعف است.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر استمرار انقلاب بیان کرد: یکی از اقداماتی که استمرار انقلاب را رقم می‌زند و دستاوردهای انقلاب را در دل و جان مردم نفوذ می‌دهد، خدمات ستاد اجرایی فرمان امام و رسیدگی به مستمندان است.

ناصری با اشاره به دسته‌بندی بیکاران عنوان کرد: یک گروه از بیکاران ما، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که علاقه‌مند به انجام کار هستند، اما نمی‌دانند دقیقاً چه کاری انجام دهند که در این شرایط، ستاد اجرایی فرمان امام می‌تواند طرح‌هایی را تدوین کند و این طرح‌ها را با آموزش در اختیار فارغ التحصیلان قرار دهد و با نظارت و حمایت، جوانان را با اجرای این طرح‌ها کمک کند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه صنعت پوشاک صنعتی است که می‌تواند مشکل اشتغال کشور را در سریعترین زمان ممکن حل کند، اظهار کرد: این صنعت نیاز به سرمایه گذاری کلان ندارد ضمن اینکه می‌تواند کشور ما را از واردات پوشاک بی‌نیاز کند.

ناصری با اشاره به اینکه کشور ما 80 میلیون نفر جمعیت دارد و تأمین لباس مورد نیاز این جمعیت، می‌تواند برای میلیون‌ها نفر اشتغالزایی ایجاد کند، افزود: سرمایه گذاری در این عرصه برای زنان و گروه‌های مختلف مردم کار مناسب ایجاد می‌کند. امروز سرمایه کشور صرف واردات پوشاک از چین و ترکیه می‌شود در حالی که می‌توان این ظرفیت عظیم را در کشور ایجاد کرد.

امام جمعه یزد تأکید کرد: اگر صنعت پوشاک در یزد و در سطح کشور تقویت شود، زنجیره صنعت نساجی کامل می‌شود و از کشت پنبه تا تولید پوشاک، رونق پیدا خواهد کرد. این طرح حتی در روستاها نیز قابل اجرا است و با آموزش می‌توان این صنعت را ایجاد کرد و در کمترین زمان به آن رونق بخشید.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: