«سلام فرمانده»، پیام مهدویت راستین در جامعه است
کد خبر: 4060006
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

«سلام فرمانده»، پیام مهدویت راستین در جامعه است

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: «سلام فرمانده» در حقیقت پمپاژ مهدویت راستین بوده و سیاست دینی و رشادت و روحیه شهادت طلبی را در جامعه به شکلی زیبا ترویج می‌کند.

سیدمحمد کاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد، امروز، 6 خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش‌ مرکزی در روستای محمدآباد با اشاره به سیره عملی امام صادق(ع) اظهار کرد: در این زمینه می‌توان به مباحث علمی، تربیت شاگردان، حفظ دوستان، برخورد شایسته با خانواده و اقوام و همچنین سیره معیشتی ایشان اشاره کرد.

وی با اشاره به سیره معیشتی امام صادق(ع) گفت: یکی از مشکلاتی که در زمان امام صادق(ع) وجود داشت، تکانه‌های اقتصادی بود و حضرت علاوه بر همراهی با شیعیان خود، رهنمود و توصیه‌هایی سازنده نیز داشتند. آن حضرت در روایتی خطاب به شیعیان بیان فرمودند که نوسانات بازار و تکانه‌های اقتصادی که بعضاً مقتضای زمانه است سه اثر نامبارک دارد. در واقع امام صادق(ع) با بیان این موضوع می‌خواهند هم به دولت هشدار دهند که مواظب باشید این نابسامانی‌ها و تکانه‌ها کمتر در جامعه اقتصادی به وجود آید و به شیعیان هشدار دهند که مواظب باشید با این سه اثر نامبارک مواجه نشوید چرا که اخلاق اجتماعی را بهم می‌ریزد، توکل، قناعت و برخوردهای شایسته را از بین می‌برد و سوم اینکه مدیریت بر اقتصاد ضعیف می‌شود و خانواده‌ها و مقام شکرگذاری را بهم می‌ریزد و به هر حال انسان‌ها ناشکری می‌کنند.

وی ادامه داد: سال قبل همین موقع در کشور دچار مشکلاتی بودیم همه نگاه ها به برجام بود و انبارهای ما خالی بود، نفت ما فروش نمی‌رفت و مرغ و تخم مرغ کمیاب شده بود. برق در بعضی از شهرهای ما حدود 6 ساعت خاموشی داشت و می‌گفتند باید بپذیریم، بیماری کرونا غوغا می‌کرد و 700 کشته در روز داشتیم و بیان می‌کردند این ها مربوط به این است که اف ای تی اف را نپذیرفتیم. 

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اجرای سرود «سلام فرمانده» به ویژگی‌های آن اشاره کرد که با استقبال خوب و چشمگیر مردم همراه بوده است و گفت: این سرود در رابطه با امام عصر(عج) است و برای ما روشن می‌شود که امام عصر نوری هستند که خاموش شدنی نیست و این سرود نشان می‌دهد که مردم چقدر دلداده گمگشته خود یعنی منجی عالم بشریت و امام زمان هستند. این سرود نشان داد گفتمان مهدویت باید از سالن‌های همایش به اجتماع، از کتاب‌ها به میدان‌ها، از نخبگان به توده‌های مردم سرایت داده شود و از ادبیات سنگین و بعضاً دور از دسترس فهم عامیانه به زبان عامیانه مردم تبدیل کنیم و از فکر انحرافی منهای سیاست که همان سکولاریسم است مهدویت را به میدان سیاست بکشانیم.

وی ادامه داد: باید این موضوع از جنبه فردی خارج و به جنبه اجتماعی تبدیل شود و این سرود در حقیقت پمپاژ مهدویت راستین، سیاست دینی و رشادت و روحیه شهادت طلبی را در جامعه به شکلی زیبا ترویج و پمپاژ می‌کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید اماکن تفریحی و ورزشی ویژه بانوان احداث شود، گفت: دختران باید اعتماد به نفس را در وجود خود تقویت کنند، ارزش بانو بودن و دختر بودن در فرهنگ اسلامی ارزش بسیار بالایی است.

انتهای پیام
captcha