کد خبر: 4067763
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳

دستگاه قضا حامی مدیران جسور و جهادی است

رئیس کل دادگستری استان یزد، خستگی‌ناپذیری را از مهم‌ترین شاخص‌های مدیران انقلابی دانست و گفت: دستگاه قضا در چارچوب اصول قانونی و حقوقی، حامی مدیران جسور و جهادی است.

غلامعلی دهشیری، دادگستری یزدبه گزارش ایکنا از یزد، غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد، 9 تیرماه در نشست شورای اداری استان که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه به سازمان بازرسی مبنی بر پیگیری اجرای  قوانین از همان ابتدای ابلاغ توسط دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: این اقدام در راستای بهداشت قضایی، پیشگیری از تخلفات و وقوع جرم و حمایت از مدیران جهادی و انقلابی انجام می‌گیرد.

وی بر لزوم اهتمام جدی تمام دستگاه‌های اجرایی بر حفظ حقوق بیت‌المال تأکید کرد و افزود: متأسفانه بعضاً شاهد تضییع حقوق بیت‌المال توسط ادارات متولی هستیم که این موضوع ناشی از اهمال، ضعف کارشناسان حقوقی ادارات است که ضمن تذکر، آمادگی لازم جهت ارائه آموزش‌های لازم به کارشناسان حقوقی ادارات در دستگاه قضا فراهم است.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: با توجه به سند تحول و تعالی، دستگاه قضا از حالت انفعال خارج شده لذا مطالبه‌گری از ادارات در راستای وظایف محوله با جدیت پیگیری خواهد شد.

دهشیری با بیان اینکه یکی از محورهای مهم در سند تحول، مردمی بودن دستگاه قضا است گفت:  زمانی دستگاه قضا موفق است که بتواند حق فرد ضعیف را از فرد دارای قدرت و ثروت بدون ملاحظه بگیرد. زمانی می‌توان امید به موفقیت دستگاه قضا داشت که مردم قلباً از دستگاه قضا رضایت داشته باشند و دعای خیر آنها بدرقه راهمان باشد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای حادثه هفتم تیر گفت: شهید بهشتی از چهره‌های مشهور معتقد و مدافع ولایت بود که هم بر علوم دانشگاهی و هم علوم حوزوی مسلط و هم از جنبه‌های مختلف ممتاز، برجسته و شاخص بود.

دهشیری تصریح کرد: شاخصه‌ها و ویژگی‌های برجسته شهید بهشتی همانقدر که برای دوستان انقلاب جذاب و شیر ین بود برای دشمنان که مانع بر سر راه خود می‌دیدند غیر قابل تحمل بود و به همین دلیل ابتدا دست به ترور شخصیتی و سپس ترور فیزیکی آن شخصیت عزیز زدند که ضربه ای جبران ناپذیر برای انقلاب نو پای اسلامی بود.

وی با اشاره به نامگذاری 6 تا 12 تیرماه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: تیرماه ۱۳۶۰ آبستن اتفاقات و یادآور خاطرات تلخ بسیاری از جمله واقعه هفتم تیر، ترور نافرجام مقام معظم رهبری، بمباران شیمیایی سردشت، حمله ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ مسافر و ترور شهید کچویی و شهید آیت‌الله صدوقی ... برای ملت ایران است و این نامگذاری اگرچه دیر اما به حق انجام شده که  اینها بخش کوچکی از جنایات آمریکا در حق مردم و نظامی بود که می‌خواست مستقل باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :