کد خبر: 4069827
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵

دشمن با عملیات روانی به دنبال یأس و ناامیدی در جامعه است

امام جمعه یزد گفت: دشمن در تلاش برای ایجاد یأس و دلسردی و نا امیدی در جامعه است اما مردم باید نسبت به این اقدام دشمن، بصیرت و هوشیاری داشته باشند.

نماز عید قربان در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد، امروز، 19 تیرماه در خطبه‌های نماز عید قربان با اشاره به اینکه توکل و امید به فضل خدا، اتصال به گنج الهی است اظهار کرد: امروز بسیاری از مردم زمانی ک در مورد فرزندآوری صحبت می‌شود، عنوان می‌کنند از تأمین هزینه‌های آن عاجز هستیم که این یک تفکر اشتباه است زیرا خداوند روزی رسان بندگان خویش است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم زندگی دنیا و آخرت خود را از جهات مختلف تأمین کنیم، تقوا است و اگر تقوا داشته باشیم، خداوند ما را از مشکلات خارج می‌کند و این وعده الهی است. خداوند متعال در سوره اعراف آیه 96 فرموده که اگر بندگان ما اطاعت خدا کنند و گناه نکنند، برکات را از زمین و آسمان برای آنها نازل می کنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز امنیت در جامعه ما یک نیاز اساسی است، افزود: امنیت در ابعاد مختلف اعم از امنیت ملی، امنیت اقتصادی و امنیت روانی حائز اهمیت است. امنیت ملی، مصون ماندن از خطرات در داخل مرزها و امنیت اقتصادی، زندگی و رفاه و آسایش را به دنبال دارد و امنیت روانی نیز نداشتن تشویق ذهنی و آسایش و آرامش است.

وی ادامه داد: دشمن به ویژه برای نظام ما که یک حکومت الهی است و زیر بار ظلم و ستم نرفته و بندگی و بردگی غیر خدا را بر نمی‌تابد، امنیت نمی‌خواهد. در دنیا به ویژه در غرب، حرکت به سمت وحشی‌گری، فساد، فحشا، گناه و معصیت است و دشمنان در صدد هستند که انسان را از اخلاق و معنویت دور نگه دارند و این اتفاق را در بسیاری از کشورهای دنیا شاهد هستیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: هر کشوری که بخواهد در مسیر امام حسین(ع)، دین، اسلام، پیامبر(ص) قدم بردارد، آنها در مقابلش می‌ایستند و برای این مقابله راه‌های مختلفی انتخاب می‌کنند که اکنون راه برگزیده توسط آنها برای مقابله با ایران، ایجاد جنگ روانی است. دشمن با ناامید کردن مردم و مأیوس کردن آنها از دولت و نظام و ... در تلاش برای ایجاد تفرقه است تا بتوانند در این میان اهداف خود را پیاده کنند.

ناصری ادامه داد: ما باید امنیت روانی را حفظ کنیم، ایمان خود را تقویت کنیم و هرگز از فضل خدا نا امید نباشیم و با توکل به خدا و توسل به ائمه (ع) به مسیر خود ادامه دهیم. آمریکا سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران داشته اما ایران ایستاده و مقاومت می کند و مردم نیز مراقب باشند که فریب توطئه دشمن را نخورند و نا امید نباشند و با بصیرت و توکل بخدا به پیش بروید زیرا توکل همواره حلال مشکلات ما بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha