کد خبر: 4072601
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹

اعزام دانش‌آموزان یزدی به مرحله پایانی مسابقات قرآن

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از اعزام ۲۴ دانش‌آموز یزدی به مرحله پایانی رشته‌های آوایی مسابقات «قرآن، عترت و نماز» که در شهر تبریز برگزار می‌شود خبر داد.

اعزام دانش‌آموزان یزدی به فینال مسابقات «قرآن، عترت و نماز»سعید غفاریان، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد اظهار کرد: 18 نفر از دانش‌آموزان پسر و 6 نفر از دانش‌آموزان دختر استان به فینال رشته‌های آوایی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی که در تبریز برگزار می‌شود، راه یافتند.

وی ادامه داد: پسران شب گذشته عازم تهران شدند و امشب هم از تهران عازم تبریز خواهند شد و در مسابقات که فردا، یکشنبه آغاز و تا چهارم مردادماه ادامه دارد، شرکت می‌کنند و امیدواریم پنجم مردادماه با دست پُر برگردند.

غفاریان افزود: دختران نیز چهارشنبه عازم تهران شده و از آنجا به تبریز عزیمت خواهند کرد و در رقابتی که از 6 الی 8 مردادماه در تبریز برگزار می‌شود، با دیگر دانش آموزان در مرحله فینال رقابت کرده و ان شاءالله با دست پُر باز می‌گردند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، مداحی، حفظ عمومی و حفظ ویژه را از رشته‌های آوایی این مسابقات برشمرد و گفت: تاکنون نتایج مرحله مقدماتی رشته‌های پژوهشی اعلام نشده و به محض اعلام، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی بیان کرد: در هر کدام از رشته‌های آوایی 10 نفر به مرحله فینال راه پیدا کرده‌اند که خوشبختانه اکثریت دانش آموزان پسر استان یزد در بین آنها هستند و نیمی از دانش آموزان دختر نیز در این مرحله حضور دارند و لذا امیدواریم شاهد درخشش دانش‌آموزان استان یزد در مرحله فینال این مسابقات باشیم.  

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha